Меню
Станкович Евелина дуже сподобалось
Двох російських дипломатів вислали з Греції за звинуваченням у наданні коштів протестним групам, які виступають проти угоди про перейменування Республіки Македонія.

Про це пише Associated Press з посиланням на джерела в грецькому уряді.

Висилку підтвердили наступного дня після того, як НАТО офіційно запросилo Македонію приєднатися до військового альянсу до успішного завершення угоди про перейменування країни. Москва виступає проти будь-якого розширення НАТО, особливо якщо йдеться про держави, які Росія розглядає як країни у сфері свого впливу.

Влада Греції вирішила вислати двох російських дипломатів. Ще двом співробітникам дипломатичної установи заборонять в'їзд.

Повідомлялося, що росіян звинувачують у спробах втручання у внутрішні справи Греції та незаконних діях, які підривають національну безпеку країни.

Пізніше російське МЗС заявило про те, що дзеркально відповість на висилку російських дипломатів з Греції.

Нагадаємо, президент Македонії Георге Іванов ветував законопроект про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.

17 червня Македонія та Греція підписали угоду про перейменування країни.

Раніше повідомлялося, що президент Македонії Георге Іванов відмовився підписувати угоду з Грецією про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.

Греція погодилась на перейменування Македонії, що полегшить європейську та євроатлантичну інтеграцію країни.

Пізніше македонський премєр Зоран Заєв оголосив нову назву країни — Республіка Північна Македонія.

В угоді прописанні пункти щодо збереження прикметника «македонський» стосовно громадянства і мови, визнання македонської мови з уточненням, що це слов'янська мова, термін «македонець» чи «громадянин Республіки Північна Македонія» має вживатися з уточненням, що громадяни країни не мають відношення до давньої грецької цивілізації.

Нагадаємо, у Македонії представники опозиційної партії VMRO-DPMNE висловили протест проти зміни назви країни на «Республіка Ілінденська Македонія», що підриває перспективу вирішення суперечки з Грецією, яка стоїть на заваді вступу країни до Європейського Союзу та НАТО.

Під час саміту «ЄС—Західні Балкани» премєр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, про досягнення згоди з грецькими лідерами щодо нової назви країни, стосовно якої між двома державами відбувалися суперечки протягом понад 25 років.

https://hromadske.ua/posts/rosiiskykh-dyplomativ-vyslaly-z-hretsii-cherez-zvynuvachennia-u-finansuvanni-protestiv-ar
Показати повністю...