Меню
Ірина Котлярова дуже сподобалось
20 січня 1918 року народився геніальний хірург – Олександр Шалімов.
За своє довге життя академік провів понад 40 тисяч операцій і розробив близько 50 революційних методик оперування. В часи, коли раком підшлункової залози займалися лише в одній клініці США, то Шалімов розробив свій метод, який зменшив показник летального результату вдвічі.
Він також є автором методики хірургічного лікування раку шлунка та стравоходу.
Відомий кардіохірург Микола Амосов визнав Шалімова на професійному терені кращим, адже Олександр Олексійович був хірургом «від Бога» і брався за операції будь-якої складності на судинах, печінці, шлунку, стравоході та інших органах.
Під керівництвом Шалімова було проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
Олександр Олексійович ніколи не обмежував себе вузькими рамками. Але якщо він за щось брався, робив це на найвищому рівні. У хірурга була невгамовна жага до нового, він весь час піднімав планку української медицини, чим змушував сам себе вдосконалюватися.
«Учитися, учитися все життя. Не пасувати перед труднощами. Життя зовсім непросте. Можливі невдачі, поразки, несправедливість. Але хоч як би тяжко було, потрібно опановувати себе, підводитися, якщо впав, і йти далі. Не можна зупинятися на досягнутому. Необхідно весь час працювати» – Олександр Шалімов.
На останню в своєму житті операцію хірург прийшов з реанімації – його самого тільки прооперували. Але коли його учень Олександр Усенко у відчаї попросив поради, Шалімов «став, поверх спортивного костюма накинув халат, помився, як це належить перед входом в операційну, і пояснив, яким чином краще вшити легке» – згадував пізніше учень. Йому тоді було 85 років! До власної смерті він рятував людські життя.
Учні геніального хірурга сьогодні продовжують справу вчителя в інституті експериментальної хірургії в Києві, названим на честь хірурга, і по всьому світі.
Шалімов був яскравим прикладом працелюбства та безмежної мудрості. Завдяки таким людям Україна змінювалася і зазнавала перемог на світовій арені!
Показати повністю...