Меню
Іван Іванович поділився записом
Свічка – один з головних оберегів українців

В житті українців, як повсякденному так і в обрядовому, свічка набула не лише практичного а й глибокого обережного та символічного значення, сприймаючи як символ небесного вогню. Саме свіча як атрибут ритуалів тісно пов’язана з трьома найважливішими моментами в житті будь-якої людини: її народження, весілля та смерть. В народній магії свічка розглядається та застосовується як потужний оберіг, що має неабияке значення в обрядах. За часів християнства роль свічі ще більше зміцнилася.

До вогню у слов’ян своє, особливе ставлення. Це і дідух, якого палять у вогні, і багаття на Великдень, і Різдвяний вогонь, і яскраві вогнища на святкуваннях Івана Купала – все це свідчить про шанобливе ставлення до вогню, про надання йому важливого значення в багатьох життєвих подіях. Таке поважне ставлення також видно з ритуалів та обрядів – недоречно розмовляти з вогнем як з рівним, звертатись до нього зверхньо чи фамільярно. Вогонь – це частина великого Сонця на землі, чиї життєдайні сили опускаються на землю і або спалюють, або карають непокiрних та не шануючих його владу.

У віруваннях багатьох народів відображається зв’язок між життям в тілі людини та життям вогню в оселі. Згасає вогонь в домівці – має скінчитися і життя людини. Саме тому, вогонь намагалися усіляко підтримати. Перед образами горить лампадка – то є відлунням того самого уявлення про вогонь у домі як відображення життя людського, що подібно вогню горить у тілі...
Показати повністю...