Меню
Вчені з’ясували, що кішки були одомашнені стародавніми єгиптянами
Вчені в ході наукової роботи витягли і розшифрували ДНК стародавніх кішок. Виявилося, що ці тварини були одомашнені приблизно 9 тис. Років тому стародавніми єгиптянами і жителями Близького Сходу. Подробиці цього археологічного відкриття були опубліковані у виданні Nature Ecology & Evolution.

В ході дослідження фахівці дізналися, що люди приручили кішок близько 9 тис. Років тому. Їх предками були дикі лівійські кішки, які до сих пір живуть в Африці. При цьому відомо, що одомашнити цих тварин в голову вперше прийшло стародавнім єгиптянам і мешканцям Близького Сходу.

В ході аналізу експерти порівняли набори мутацій генів древніх кішок, а також їх сучасних нащадків і диких родичів. Виявилося, що сучасні кішки дійсно є предками древніх лівійських диких кішок, які поступово були приручені фермерами Леванту, Єгипту, близько 9 тис. Років тому. Саме звідти кішки стали поширюватися по Європі, а також іншої частини Африки і Близького Сходу приблизно 6,5 тис. Років тому.

Фахівці вважають, що кішки вже тоді могли мати доброзичливий характер, що змушувало їх власників розводити їх. при цьому дослідники вважають, що кішки цінувалися не за свій поступливий і доброзичливий характер, а за те що допомагали фермерам захищати врожай від гризунів.
Показати повністю...