Меню
У понеділок, 22 квітня, в рамках проведення Днів науки в ДДМА та XLV науково-технічної конференції науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти відбулося онлайн засідання секції інтелектуальних систем прийняття рішень. Викладачі кафедри ІСПР і здобувачі спеціальностей 124 «Системний аналіз» та 126 «Інформаційні системи та технології» з інтересом слухали доповіді в різних наукових напрямках.
Усього було заявлено 27 доповідей. Найбільший інтерес викликали роботи здобувачів, що презентували продовження власних попередніх здобутків: «Прогнозування виникнення аварійних ситуацій на водопроводі в невеликому місті» (Олексій Закабула, ІСТ-23-маг), «Дослідження зміни лісистості в межах села Співаківка за допомогою додатка власної розробки та вебдодатка Global Forest Watch» (Вікторія Денисенко, СА-20-1), «Система підтримки прийняття рішень для виявлення аномалій визначення кольорів» (Владислав Канішев, СА-20-1), «Дослідження впливу факторів на захворюваність та здійснення прогнозування зміни відсотка інфікованих та тих, хто переносить хворобу COVID-19 у тяжкій формі у світі» (Дмитро Козуб, ІСТ-20-1). Також учасники ознайомилися з новими роботами: «Розробка програмного модуля для керування нормалізацією ваги людини» (Максим Єнєнков, ІСТ-20-1), «Розробка інформаційної системи для управління палітрами кольорів» (Артем Унегов, ІСТ-20-1), «Розробка web-додатка для аналізу ефективності web-сайтів» (Даніїл Горовий, ІСТ-20-1), «Розробка додатка для попередньої діагностики дислексії у дітей» (Даниїл Грищук, ІСТ-22-1).
Побажаємо всім науковцям удачі в їхній науковій діяльності!
Показати повністю...
Наші здобувачі вищої освіти сьогодні приєдналися до онлайн-тренінгу Донецького обласного центру зайнятості «На старт! Увага! Кар’єра!». Спільно з іншими майбутніми випускниками вони робили мозковий штурм «Як зробити перші кроки в кар’єрі», вивчали правила визначення мети, орієнтири ринку праці, правила ділового спілкування та створення такого резюме, щоб його помітив роботодавець, дивились презентацію Єдиного порталу вакансій, готовилися до співбесіди з роботодавцем. Сподіваємося, що участь у подібних заходах сприятиме інформаційній підтримці випускників щодо пошуку роботи, складання резюме, підготовки до співбесіди, використання різних ресурсів для підтримки їх кар’єрного розвитку та ознайомленню з електронними сервісами служби зайнятості.
Показати повністю...
Рівно п’ять років тому, у квітні 2019-го, викладачі та студенти нашої кафедри взяли участь у першому із запланованих заходів у рамках святкування 50-річчя факультету ФАМІТ – висадці алеї декоративних дубів перед другим корпусом ДДМА. Дубки ростуть і чекають на повернення до мирного життя...
Три наших студенти пройшли відбір і взяли участь у фінальному етапі – онлайн-конференції – Всеукраїнського конкурсу наукових досліджень студентів «Інформаційні технології в науці та виробництві», який організував Херсонський національний технічний університет, переміщений до Хмельницького національного університету. Найкращого результату, отримавши диплом переможця 3-го ступеня, досягнув Андрій Капелещук (СА-22-маг) – його доповідь «Система підтримки прийняття рішень для класифікації монет античного світу за допомогою CNN» базувалася на його кваліфікаційній роботі магістра та викликала неабиякий інтерес серед численного журі. Ще два учасники отримали дипломи призерів конкурсу: Вікторія Денисенко (СА-20-1) – з роботою «Дослідження зміни лісистості в межах села Співаківка за допомогою додатку власної розробки та вебдодатка Global Forest Watch», та Олексій Закабула (ІСТ-23-маг) – «Система підтримки прийняття рішень для забезпечення логістики при постачанні жителям малих міст питної води в екстремальних випадках». Науковий керівник усіх трьох здобувачів – к. т. н., доцент, в. о. зав. кафедри інтелектуальних систем прийняття рішень Мельников О. Ю.
Показати повністю...
Студенти спеціальностей «Системний аналіз» та «Інформаційні системи та технології» взяли участь у черговому Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science-2024», який було проведено на базі Одеського національного технологічного університету під егідою «Black Sea Universities Network» та «ISEKI-Food Association» (приймання робіт – винятково англійською мовою! – та їхнє оцінювання проводилися протягом січня – лютого). Від ДДМА було представлено п’ять робіт – усі в секції «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка» («Information Technologies, Automation and Robotics») та усі від кафедри ІСПР.
На жаль, цього року нам знову не вистачило буквально одного та півтора бала до потрапляння до списку призерів. Останній «диплом третього ступеня» – 84 бали, наші показники:
– Даниїл Грищук, ІСТ-22-1 – «Application for preliminary diagnosis of dyslexia in children» – 83 бали;
– Владислав Канішев, СА-20-1 – «Decision support system for detection color determination anomalies» – 83 бали;
– Дмитро Козуб, ІСТ-20-1 – «Study of the influence of factors on the incidence and performance of forecasting the change percentage of infected and those carrying the disease of Covid-19 in a severe form in the world» – 82,5 балів;
– Вікторія Денисенко, СА-20-1 – «Study of change of forest coverage within Spivakivka village with the help of own development application and Global Forest Watch web application» – 77,5 балів;
– Олексій Закабула, ІСТ-23-маг – «Forecasting the duration of repair works during water pipe damage in a small city» – 74,6 балів.
Науковий керівник усіх п'ятьох – канд. техн. наук, доцент Мельников О.Ю.
Усього в секцію «Information Technologies, Automation and Robotics» було подано 84 наукових роботи з різних країн світу. Авторам деяких робіт, які не потрапили до розподілу призових місць (у нас це – Грищук, Канішев, Козуб), було запропоновано безплатні публікації своїх результатів у фаховому виданні!
А ось інформація від сайту організаторів (http://isc.onaft.edu.ua/2024-2): До складу журі конкурсу увійшли 144 спеціалістів-науковців, з них 92 з 23 закордонних країн: Ангола, Бенін, #США, Німеччина, Швейцарія, Італія, Великобританія, Греція, #Китай, Туреччина, Оман, Литва, Латвія, Словаччина, Естонія, Хорватія, Казахстан, Польща, Грузія, Румунія, Азербайджан, Болгарія, Молдова... На перший етап конкурсу було подано 362 робіт з українських та закордонних закладів, у тому числі з університетів таких країн як: Оман, Литва, Сербія, Польща, Румунія, Грузія, Казахстан, Болгарія, Молдова, Узбекистан...
Показати повністю...
У четвертому етапі Кубка України з програмування, якій відбувся минулої неділі, серед 90 команд-учасниць, які розв’язали хоча б одно завдання, – чотири команди трьох спеціальностей нашої Академії (усього в переліку – 244 зареєстрованих команди). Кращий результат серед «наших» знову продемонстрували здобувачі спеціальності «Інформаційні системи та технології» (тренер – доцент кафедри ІСПР Мельников О. Ю.): «DSEA:Danfour» (ІСТ-22-1) – три повністю розв’язаних задачі та 25-е місце. У «DDMA2024Code» (КН-21-1, КН-21-2, КН-22-1) – два розв’язання, «DSEA:DreamTeam» (СА-20-1, ІСТ-20-1) та «DSEA:OneTaskTeam» (ІСТ-21-1) – по одному зарахованому розв’язанню. Побажаємо учасникам удачі в їхній нелегкій справі!
Показати повністю...
Наші студенти продовжують досягати успіхів у спорті: Дмитро Вовчок (ІСТ-21-1) брав участь у двох чемпіонатах України (Коломия, Івано-Франківська область), де здобув найвищі результати:
– на чемпіонаті України з паверліфтингу 2024 року серед дорослих, юніорів та юніорок, юнаків та дівчат (18–24 лютого): «золото» в сумі триборства з результатом 812,5 кг, у присіданнях (330 кг), жимі лежачи (235 кг) і становій тязі (247,5 кг);
– на чемпіонаті України з жиму лежачи серед дорослих, юніорів та юніорок, юнаків та дівчат проходив (24 лютого – 1 березня): «золото» серед юніорів в категорії понад 120 кг із результатом 237,5 кг.
Уся інформація – на сайті: http://www.dgma.donetsk.ua/2024-3-12-sportivni-...
(хроніка ювілеїв)
Рівно п’ять років тому, наприкінці лютого, в ДДМА було проведено «День відкритих дверей» у формі «квесту». За одну зі «станцій» відповідала наша кафедра: школярі з Краматорська та Слов'янська мали відчути себе системою розпізнавання зображень, а також пройти тест – вікторину на знання історії Академії, основ інформатики та програмування та почуття гумору «закінчених програмістів», причому перевірка знань проводилася за допомогою сучасних мобільних додатків. Найкращий результат – майже 3 хвилини – тоді показала команда ЗОШ №26; на другому місці (3 хвилини 17 секунд) – гості зі Слов'янська; третє місце (3 хвилини 27 секунд) посіла ЗОШ №12. Усі інформація щодо загальних підсумків досі є на сайті ДДМА
http://www.dgma.donetsk.ua/akademiya-priymala-v...
На жаль, це був останній «День відкритих дверей» у такому цікавому форматі…
Показати повністю...
Сьогодні відбувся захист магістра спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології» заочної форми навчання. Робота здобувача Володимира Вікторовича Білоцерківця на актуальну тему «Дослідження методів оцінки показників діяльності структурних підрозділів закладу вищої освіти» була оцінена комісією на «відмінно» (100 балів). Слід звернути увагу, що відомий вчений з Дніпра, доктор економічних наук, професор, обрав для отримання другої вищої освіти саме наш навчальний заклад та саме нашу спеціальність! Сподіваємося, нові знання обов’язково знадобляться йому у професійній діяльності.
Викладачі нашої кафедри взяли участь в онлайн заході «День відкритих дверей ФАМІТ». Майже сімдесят школярів 11-х класів та їхніх батьків, випускників закладів фахової передвищої освіти знайомилися зі спеціальностями факультету автоматизації машинобудування та інформаційних технологій ДДМА, у тому числі – з нашими – 124 «Системний аналіз» та 126 «Інформаційні системи та технології». Після закінчення заходу усі охочі отримали індивідуальні відповіді на питання, що їх зацікавили. Сподіваємося побачити їх у дружніх лавах наших студентів!