Меню
Українська православна церква Московського патріархату звинуватила міністра закордонних справ Павла Клімкіна у публічних закликах до репресій УПЦ МП.
«Простий допис на тему, далеку від прямих обов’язків міністра, посіяв сумнів у тому, насправді агентом якої держави є Міністр закордонних справ України пан Клімкін», — заявили в УПЦ МП.

Йдеться про колонку міністра на «Українській правді», в якій він описав процес отримання Україною томосу про автокефалію, а також розтлумачив опублікований Константинополем документ.

За словами міністра, в документі прокоментовані усі спірні питання між двома патріархатами української православної церкви та представлені свідчення з часів нібито «передачі Української митрополії в підпорядкування Російському патріархатові».

«Тепер же виходить, що Московському патріархатові взагалі нічого робити в Україні, бо це канонічна територія Вселенського патріархату, а УПЦ МП з історичної точки зору заснована на порушенні канону і є результатом узурпації», — заявив Клімкін у підсумку до документа.

Водночас він наголосив, що Україна повинна передусім дбати про вірян незалежно від їхнього патріархату.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

https://hromadske.ua/posts/1539340502607-0.3887318639651465-0.2865570799737249
Показати повністю...