Меню
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає негайно допустити її до політв’язня Володимира Балуха після звістки про його побиття.

Про це омбудсмен повідомила у Facebook.

«Омбудсмен в РФ запевнила мене: кожен сантиметр СІЗО знаходиться під постійним відеонаглядом. Балух, нібито, сам спровокував конфлікт. Тетяна Москалькова каже, що його мали покарати. Не зробили цього лише «учитывая его состояние», — написала Денісова.

«Та я знаю правду. Його вивели з камери, подалі від відеоспостереження, і намагалися поставити на коліна. Він плював в обличчя наглядачам, але його не зламали. За непокору кати звалили українця на підлогу, одягнули кайданки, били по голові, печінці й залякували», — додала українська омбудсмен.

Вона також висловила думку, що Балуха наімовірніше етапують.

«Скоро Володимира Балуха етапують. Я впевнена, що апеляційну скаргу окупаційний і найнесправедливіший суд у світі відхилить. Страшна не тільки колонія, а й шлях до неї. «Загублять» по дорозі й ніхто його більше не побачить. Ні рідні, ні друзі, ні знайомі, ні ті, хто майже 2 роки за нього вболіває», — написала омбудсмен.

За словами Денісової, на її прохання відвідати Балуха в обмін на візит російської омбудсмена до Кирила Вишинського, Москалькова запевнила, що звернулася за наданням дозволу до всіх причетних органів.

«Я чекаю, але розумію: тільки Путін може ухвали таке рішення», — додала вона.

Напередодні заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що співробітники СІЗО побили Балуха, який голодує вже понад 180 днів.

Адвоката політв’язня Володимира Балуха Тараса Омельченка не пускають у СІЗО Сімферополя, де утримують Володимира, посилаючись на неробочий день.

Раніше адвокатка Ольга Дінзе повідомила, що Балух почувається дуже погано та змушений приймати знеболювальне.

https://hromadske.ua/posts/ombudsmen-denisova-vymahaie-nehaino-dopustyty-ii-do-politviaznia-balukha-pislia-zvistky-pro-ioho-pobyttia
Показати повністю...