Меню

Правильний догляд за технікою — гарантія її довговічності. Необхідно дотримуватися загальних рекомендацій, які запобігають утворенню корозії, грибкового нальоту, передчасному зношуванню деталей. Правил небагато, і найважливіші з них ми зібрали у статті. photo-1610557892470-55d9e80c0bce?q=80&w=2039&auto=format&fit=crop&ixlib=rb-4.0.3&ixid=M3wxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8fA%3D%3D

Основні правила

Дотримуйтесь таких рекомендацій:

  1. Не завантажуйте барабан до кінця. Навіть якщо ви не перевищуєте рекомендовану виробником вагу, краще залишити вільне місце в баку. Надмірне навантаження на машину призводить до стирання підшипникових механізмів та ламання системи, що амортизує. Чим більше одяг (наприклад, светри з вовни), тим менше варто завантажувати його до баку.
  2. Перевіряйте речі перед пранням. Кожен із нас забував чи лінувався витрусити кишені штанів, з яких у барабан потрапляли найрізноманітніші речі: від металевих монет та шпильок до ґудзиків і паперів. Будь-яка з цих дрібниць може застрягти в механізмі, що обов’язково призведе до ламання пристрою.
  3. Користуйтеся якісними мийними засобами. Вибирайте лише перевірені порошки та капсули для прання, які повністю розчиняються в барабані і не забивають його крупинками або залишками полімерної оболонки.
  4. Доглядайте відсіки. Виробники рекомендують очищати ящик для порошку щонайменше 1 раз на місяць. Для цього його необхідно вийняти з машини, після чого промити під теплим струменем проточної води з використанням неабразивного мийного засобу. Важкодоступні місця можна очистити за допомогою зубної щітки або йоржика.
  5. Доглядайте барабан. Регулярно оглядайте його щодо наявності сторонніх предметів. Після прання залишайте дверцята машини відчиненими, щоб бак міг просохнути природним шляхом. Так у ньому не заведуться бактерії та не з’явиться неприємний запах. Хоча б раз на місяць перевіряйте цілісність гумових ущільнювачів, а заразом промивайте їх мильним розчином.
  6. Доглядайте корпус. Йдеться не тільки про зовнішній вигляд пристрою, але й про працездатність панелі управління, відсутність проблем із замиканням. Протирайте машину вологою тканиною, змоченою у мийному розчині без вмісту спирту. Не забудьте витерти поверхню насухо, особливо якщо є розетка.
  7. Очищайте машину від бруду та накипу. Це нескладно: достатньо раз на місяць прогнати пристрій на гарячому циклі з порожнім барабаном, попередньо додавши до нього засіб для догляду (є в будь-якому магазині побутової хімії). Альтернативний варіант — використання лимонної кислоти, яка також добре вбирає запахи.
  8. Пом'якшуйте воду. На жаль, рівень жорсткості водопровідної води в нашій країні зазвичай становить не менше 6–8 одиниць, що небезпечно для побутової техніки. Концентрація солей та хімічних домішок — причина виникнення іржі та накипу в пральній машині. Щоб цього не сталося, використовуйте магнітні фільтри-перетворювачі або додайте до прального порошку засіб для пом'якшення води.

 

Дотримуйтесь цих правил — і пральна машина прослужить вам довгі роки.