Меню

Платформа бізнес-аналітики (BI) – це технологія, яка допомагає підприємствам збирати, вивчати та візуалізовувати свої дані. Вона сприяє співробітникам компанії у використанні наявної інформації для ухвалення більш ефективних рішень. BI платформи призначені для того, щоб допомогти компаніям конкурувати в сьогоднішньому світі, насиченому даними, перетворюючи наявну у них інформацію щодо бізнесу на конкурентну перевагу.

У 2016 році International Data Group виявила, що середня компанія має в наявності 162,9 терабайт даних. Додайте до цього висновок Forrester про те, що «від 60 до 73 % всіх даних на підприємстві не використовуються для аналітики», і вимальовується досить чітка картина: у сучасних компаній багато даних, але вони не можуть їх правильно використовувати. Причина полягає у тому, що вони не користуються технологічними можливостями спеціалізованих програм, здійснюючи оброблення інформації ручним способом. 

При цьому сьогодні існує достатньо інструментів, які можна досить легко налаштувати та використовувати для вирішення повсякденних та стратегічних бізнес-завдань. До них належать Power BI аналітика, Qlik Sense та інші ІТ-платформи.

Які задачі може вирішувати платформа бізнес-аналітики

Головне завдання використання застосунків полягає в тому, щоб створити культуру прийняття рішень, засновану на даних, яка дає кожному співробітникові можливість генерувати ідеї та діяти відповідно до актуальної ситуації. Бізнес-аналітика допомагає:

  • зібрати дані з багатьох джерел. Засоби BI здатні накопичувати, очищувати, консолідувати інформацію та забезпечувати її конфіденційність;
  • вивчати дані. Коли велика купа цифр зібрана та доступна в одному місці, виникає потреба у їх сортуванні, впорядкуванні та обробленні. Платформи BI здатні моделювати та систематизувати інформацію, створювати можливості для її швидкого пошуку. Корисною є також функція деталізації та здійснення обчислень;
  • візуалізувати дані. Побудова графіків, теплових, точкових та інших видів діаграм, а також дашбордів значно спрощує процес сприйняття інформації. 

Важливою перевагою BI-платформ є можливість спільного використання даних, їх коментування та спілкування з командою. Налаштування сповіщень дозволить керівникам бути в курсі важливих змін, а можливість використання різного типу гаджетів для того, щоб мати швидкий доступ до аналітики, надає можливості для роботи незалежно від місцезнаходження.