Меню
За законами фізики, ті квартири, які знаходяться посередині будинку, мають найкращий теплокомфорт, оскільки їх додатково опалюють сусіди зверху і знизу. І навпаки, квартири, які розташовані внизу і під дахом, а також кутові квартири, несуть найбільше навантаження через втрати тепла через зовнішні стіни і дах.
Тому ми на практиці отримуємо картинку, коли в квартирах посередині багатоповерхового будинку відключено опалення, але в них все одно затишно і тепло. Та водночас у крайніх квартирах батареї гріють на максимум, але там все одно холодно. Зрештою, крайні квартири покривають втрати всього будинку, та ще й опалюють своїх більш вдало розташованих сусідів, яким здається, що вони "економлять", але насправді вони "крадуть" тепло через стіни і стелі у своїх сусідів.
У Словаччині та Чехії останні 20 років ця ситуація створювала напруженість серед мешканців.
Особливо в будинках, які не пройшли комплексну тепломодернізацію.
Тому за рішенням регулятора або відповідальних державних органів поступово частка показника квартирних лічильників у загальному споживанні тепла будинку знижується. Наприклад, у Чехії цей показник наблизився до 10%. Ситуація стабілізується і завдяки тепломодернізації, оскільки різко знижуються теплові втрати будинку, а таким чином – і теплове навантаження на крайні квартири. 
https://www.eurointegration.com.ua/experts/2018/10/11/7088052/?utm_source=traqli&utm_medium=email&utm_campaign=331&tqid=1eSxdnknBk8BdvKzKwuk_Bu2Epxa5dLEt8NziuoG
Показати повністю...