Меню
1
Поділились 1 користувач
CЛОВО ПРО МЕД
В Україні бджоли були і є улюбленцями не тільки пасічників, а й усього українського народу. Є в нас і вищі навчальні та дослідницькі заклади, є і державний За¬кон про охорону бджільництва, утім, попри все це, галузь належним чином не процвітає.
Мед — продукт не лише смачний, але й цілющий, інколи вкрай необхідний організму. За часів Радянського Союзу ціна на мед дорівнювала ціні на м'ясо. Сьогодні, в порівнянні з недалеким минулим, мед в Україні коштує вдвічі дешевше, але купують його не надто охоче.
Щорічно в нашій державі на кожного українця виробляється, в середньому, до 1,3 кг меду. Із нього наші співвітчизники споживають лише… 300 грам. Тоді як цукру, котрий всі дієтологи світу охрестили «білою смертю», враховуючи солодощі, напої та ін., ми вживаємо аж 70 кг на рік. 
Для порівняння – середньостатистичний німець вживає на рік до 3 кг меду, а японець взагалі – 9 кг! До речі, у Японії вживання меду обов’язкове для молодшого та старшого покоління, тож нині ця нація б’є всі рекорди по довгожителях у світі.
Фахівці радять: якщо дбаєте про своє здоров’я – з’їдайте на рік до 5 кг меду, тобто – столову ложку щодня.
Мед, за рахунок своїх біологічних властивостей, підвищує загальний імунітет і знижує вплив шкідливих факторів на організм, має бактерицидну, протизапальну, антиалергічну та тонізуючу дію. 
Він нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, стимулює функції внутрішніх органів, попереджує склероз, активізує кровотворення, покращує сон.
Та найбільша цінність меду як дієтичного та лікувального продукту у тім, що всі його речовини стовідсотково засвоюються нашим організмом.
Нині наша країна перебуває в світі на 5-му місці за виробництвом продукції бджільництва. При цьому наш, український мед, майже не експортується за кордон. Причин безліч, але всіх їх можна об’єднати одним реченням – держава не надто опікується проблемами галузі, яка може приносити їй стабільний прибуток.
Показати повністю...