Меню
1
Поділились 1 користувач
Taras Chornovil
З телевізора все частіше чути вкрадливий голосок Жулі Володимирівни, де вона в новому ролику клянеться, що відразу після інавгурації тарифи для населення знизить принаймні вдвічі. Жуля, хоча остаточно перетворилася на одержиму владою й грошима та повністю волюнтаристську постать, усе ж залишки логіки зберігає. Вона спробувала попіаритися на справі Катерини Гандзюк. Але тут усе вийшло геть некрасиво, бо головними ворогами активістки, окрім місцевої поліції, були саме однопартійці Тимошенко. Крім того, цей піар-хід не був запланованим та пропрацьованим. Тому вона повернулася до зарання підготованого на листопад пропагандистського плану. А на цей місяць у неї великими жирними буквами записане магічне слово "ГАЗ".
Для думаючих людей тема глуха й безглузда. Кожен, хто дружить з розумом, скаже, що це буде фатальним кроком. Доказано венесуельськими диктаторами. Країна з одними із найбільших покладів нафти сьогодні переживає критичний дифіцит бензину, як і всього іншого, жити там узагалі неможливо. А керівники Венесуели сповідували принципи близькі до "Нового економічного курсу", який зараз в Україні проповідує Тимошенко. Кожен, хто розуміється на економіці та фінансах, пояснить, чому ці обіцянки неможливо реалізувати. Справжній, а не фальшивий антикорупціонер може розповісти. як така політика відновлює астрономічний рівень корупції. У нас усе це вже було, саме на цьому сформували свої статки Лазаренко, Тимошенко, Онищенко, Бойко, Бакай та чимало їм подібних.
Настирливий спостерігач чітко вкаже на те, що це взагалі звичайна брехня для легковірних, адже та ж Тимошенко, коли була при владі, проповідувала та запроваджувала діаметрально протилежні підходи. Чого лише вартий перший меморандум з МВФ, підписаний нею ще в 2008-9 роках, де ці зобов'язання чітко закріплені на міжнародному рівні. Урешті-решт, людина, яка переконана, що в Україні не може перемогти повне божевілля, риторично запитає: "А чому це Тимошенко розпоряджається тим, що буде відбуватися після інавгурації Петра Порошенка?"
Про все це написано тисячі грамотних і мудрих текстів, от тільки вони призначені для думаючих людей. А апологети Жулі спокійно переносять регулярні розвороти, зміни курсів, відверту брехню в режимі нон-стоп, тому наводити якісь аргументи для запаморочених юліанців - справа невдячна. Найкраще було б таких бездумних споживачів словесної локшини позбавляти права голосу, але ж Конституція забороняє. Тому пишу для мудрих. До перелічених вище аргументів повертатися не буду, зосереджуся на двох менш згадуваних обставинах.
1. Найперше, це все, що вона обіцяє - це ж заява про готовність здійснити антиконституційний заколот. Повноваження президента чітко виписані в Конституції у формі виключного переліку. Тарифного регулювання серед них нема. А відразу після інавгурації президента, ким би він не був, залишатиметься чинним уряд Гройсмана, сформований двома фракціями коаліції БПП і НФ. І на казус Януковича 2010 року Жулі розраховувати не варто. ПР на старті мала разом із союзниками тільки трошки менше половини голосів. Зовсім мало зусиль знадобилося, щоб вийти на більшість, сформувати свою коаліцію та створити новий уряд. До виборів у юлефіли перепишеться чимало тушок, але аж ніяк не 206, чого їй сьогодні бракує до більшості. А ще ж обмеження для потенційних учасників коаліції... І уряд, нагадаю, складає повноваження лише перед новообраним парламентом, а не президентом.
Тому відразу після інавгурації, якщо не дай Боже це буде наша кремлівська консерва, вона зможе розвалити міжнародну підтримку України, спробувати нейтралізувати політику санкцій проти РФії, послабити оборону, вернути російських громадян до керівництва армії. Хто забув, нагадаю, одіозний міноборони і рос-громадянин Лєбєдєв був десантований в українську політику саме через фракцію "Батьківщина" Тимошенко. А щодо тарифів, то жодних власних важелів у президента нема. Йому для такого кроку треба домовитися й навести переконливі аргументи уряду й парламентській коаліції.
Тому уже в самій заяві Тимошенко міститься склад злочину - погроза скоїти антиконституційний переворот та створення умов для такого заколоту. Можна, звісно, припустити, що Тимошенко не планує скоювати цей злочин, а лише просто бреше. Але ж вона на всі закиди про брехню, яро заперечує. Зрештою, це не перша заява про намір скоїти грубе порушення Конституції в масштабах не менших, ніж у Януковича в 2010-му. Вона ж іще пообіцяла в неконституційний спосіб змінити Конституцію. Пригадуєте цю настирливу кампанію на бордах та ТВ. А зараз хтось про це згадує? Ні. А чому? Бо Тимошенко працює за технологією Манафорта, яку він запропонував штабу Партії регіонів у 2006 році. Там теж були агітаційні блоки, які мали впливати на психіку виборця, але ні до чого не зобов'язували партію, адже все це була лише технологія. Жуля теж вирішила, що темою переписування Конституції заякорила якийсь сектор потенційних молодших виборців, а далі пора вертатися до окучування свого основного люмпенізованого електорату.
2.Час запуску кампанії. Тут уже помітно реальний досвід когось із недурних, хоча й безсовісних та цинічнихз експертів, що обслуговують Жулію Тимошенко. Припускаю, що тут не обійшлося без Кучеренка. Але до суті. Чому саме в листопаді, а не тоді, коли буде пік надходження нових платіжок, а це вже настане в січні місяці? Але якраз коли прийдуть платіжки з новими проплатами, кампанію треба буде терміново згортати та про неї забувати. Саме так. Бо той електорат, на який орієнтується Тимошенко, це переважно незаможні громадяни, з невисоким рівнем освіти, що легко піддаються маніпуляціям, але добре знають, що їм винна держава. Коротше кажучи, десь до 90% потенційних виборців Тимошенко отримують субсидії від держави. І якраз для тих, хто затято підтримують свою Багіню, нові тарифи ні на чому не відіб'ються.
Але це люди, які рідко думають головою, принаймні, вони неспроможні вибудовувати причинно-наслідкові ланцюги. Зараз їм розказують, що вони бідні й знедолені, частково це й відповідає дійсності, особливо, коли порівнювати з рівнем життя в ЄС (от тільки ніхто не каже, що там так живуть, бо ніхто не пропускає до влади таких, як наша Жулька, а навіть лайт-варіант Тимошенко у Греції чи Італії вже довели до зниження стандартів). Але факт, який їм представляють, спиймається. А далі продовжують, що газ для них буде дорожчим, відповідно, тепер вам доведеться плати значно більше, а отже, ви станете біднішими й будете голодувати. Відмітьте, ні Жулька, ні її говорячі голови не лише самі не згадують про субсидії, але й уникають дискусій про них. Це інші опозиціонери критикують політику субсидіювання, її особливості та обмеження. А в "Батьківщині" агітаторам розписали тези й жорстко заборонили згадувати це слово. Бо навіть критичні фрази про субсидії викличуть у її адептів когнітивний дисонанс: а з чого б це я мав стати ще біднішим, якщо цю різницю за мене сплатить держава.
Важливо, щоб цей бездумний виборець не обурювався тим, що на субсидіях хтось може нагріти руки, а щоб він засвоїв у своїй голові тезу: через політику влади (неодмінно саме персонально Порошенка) вони мають стати неймовірно бідними. Але про це не можна буде розказувати, коли вони будуть бачити в своїх платіжках пряме спростування слів своєї фюрерші. Саме для цього й існує добре опрацьована методика Пола Манафорта, яка чітко розподіляє, що й коли треба втюрювати легковірному виборцю, чи, як колись жорстко сказала сама Жуля - біомасі. Зараз її виборець отримає відповідний емоційний заряд із порцією ненависті на адресу Президента. Потім швидко такого пацієнта , перепрошую, виборця, занурюють у наступні фобії чи сеанси ненависті або "зради". Нові враження нашаровуються на попередні, створюється стійкий емоційний образ. А те, що саме життя спростовує конкретні звинувачення Жулії, не має значення. Виборець уже не має пам'ятати про причину тих негативних емоцій, які йому нав'язали. Так, як і про якісь ніби то конкретні позитивні меседжі. От ви ж уже не пригадуєте про обіцянки створити нову Конституцію та про той абсурд, який вона туди пропонувала понапихати. Але в значної кількості контингенту збереглося почуття, що ми такі бідні й знедолені, бо в нас щось не так у основному законі, і є людина, яка знає, що треба з цим робити, а головне - вона це хоче робити, порадившись персонально зі мною. Усе це - паразитування на підсвідомості.
І на закінчення - це працює лише на людях, які надають перевагу емоційному сприйняттю, не дружать з логікою, лінуються самостійно думати, робити висновки - отакий собі класичний гомо-совєтікус. А я, як невиправний ідеаліст усе хочу вірити, що таких бездумних людей у нас меншість.
https://www.facebook.com/profile.php?id=1000106...
Показати повністю...