Меню
Перша кров: У мережі пригадали українського патріота, загиблого в 2014 році на мітингу в Донецьку 

13 березня 2014 року після мітингу за єдність України, який пройшов на центральній площі Леніна в Донецьку, проросійські провокатори вбили Дмитра Чернявського.

"В кінці, коли основна частина активістів покинула площу, був спровокований конфлікт, який переріс у масову бійку. Міліція діяла вміло і злагоджено", - заявив тодішній керівник Головного управління МВС в Донецькій області Костянтин Пожидаєв.

Тим не менш, очевидці кажуть, що співробітники міліції не наважилися перешкоджати нападу на проукраїнських активістів. Дмитро Чернявський був поранений ножем. Закривавлений, він помер у машині "швидкої" допомоги.

У 2015 році молодий чоловік удостоєний звання Герой України посмертно. У рідному Бахмуті на честь українського патріота перейменували одну з міських вулиць. Ім'я героя носить одна з шкіл.

За озвученою інформацією, Дмитро став не єдиною жертвою в той страшний день. "В той вечір разом із Чернявським загинули ще як мінімум двоє українських патріотів. Але їх батьки боялись розголосу, побоюючись за свої життя і здоров'я. Безліч учасників самооборони отримали важкі поранення. Через кілька днів після мітингу донецька міліція злила відомі їм адреси проукраїнських активістів титушкам, а потім і подала їх у розшук. Багатьом з нас довелося спішно покинути рідне місто вже в березні 2014-го", - повідомив донецький журналіст Артем Фурманюк.

Антон Геращенко заявив, що Дмитра Чернявського вбив Віталій Кикоть – уродженець Донецька. Разом з ним у зв'язку з подіями у Донецьку 13 березня 2014 року поліція розшукує близько двох десятків людей. Реального покарання за побиття і вбивства людей так ніхто і не поніс.

У мережі показали фото могили першого вбитого патріота за український Донбас. Відповідний знімок опублікований на сторінці Володимира Шередеги Facebook.

"Це могила Дмитра Чернявського. Він - перший загинув на цій війні. На нашій війні. Першого нашого військового росіяни вб'ють вже через кілька днів в Криму в день "референдуму". Але Дмитро - перший в цілому. Він загинув рівно чотири роки тому на площі в Донецьку від ножових поранень, намагаючись перешкодити ввезеними з Ростова найманцям вирішити цю криваву війну. Про нього трохи згадують. Але ось сьогодні згадали. В окупованому Донецьку до могили Дмитра хтось приніс свіжі квіти. Згадаємо і ми", - йдеться у підписі до фото.
Показати повністю...
Сподобалось 0 людині
OnLine
Сподобалось 0 людині