Меню
Провокація, США та розкольницькі церкви: Лавров висловив обурливу позицію Кремля щодо Томосу

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вважає провокацією за участю США дії Вселенського Патріарха Врафоломія щодо надання Україні права отримати автокефалію православної церкви. За його словами, в Україні діє лише одна правильна церква – УПЦ МП, натомість УПЦ КП і Українська автокефальна церква є неканонічними та розкольницькими.

Таку заяву очільник російського зовнішньополітичного відомства зробив у інтерв’ю кільком французьким ЗМІ, передає прес-служба МЗС РФ.

Коментуючи надання Україні Томосу, Лавров, зокрема, зауважив, що Український патріархат не повертався спиною до Російської православної церкви. Як пояснив дипломат, під цими словами він має на увазі те, що "Українська православна церква Московського патріархату виступає проти тих провокацій, які зараз розпочинає Патріарх константинопольський Варфоломій за прямої публічної підтримки з Вашингтона".

Цю провокацію задумали для того, щоб використовувати дві неканонічні розкольницькі церкви в Україні (Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна церква), які ніколи не визнавала жодна православна церква, але які в інтересах цієї провокації, скликавши днями Священний Синод у Константинополі , Патріарх Варфоломій визнав канонічними і зняв анафему з двох ієрархів, які очолюють ці розкольницькі церкви,
– переконує російський міністр.

Водночас очільник МЗС РФ стверджує, що втручання в життя церкви заборонено законом не лише в Україні, в Росії, а у будь-якій іншій державі.

"Але коли спеціальний представник США з питань церковних взаємин прямо вітає рішення Патріарха Варфоломія, коли Курт Волкер, який є покликаним від імені США займатися сприянням українському врегулюванню на основі мінських домовленостей, заявляє про ці процеси, то у нас кажуть "на злодієві шапка горить". Люди, які не можуть пред'явити нам жодного факту, що підтверджує їх поверхневі обвинувачення, що ми втручаємося в чиїсь внутрішні справи, поводяться так, ніби це є нормою", – обурено наголосив він.

Також Лавров вважає, що ці "украй негативні процеси підміни культури діалогу, переговорів, культури дипломатії, безкультур'я диктату грубим шантажем не залишаться поза увагою тих, хто буде організовувати Паризький форум миру".
Показати повністю...
Ти бач: великий теолог і знавець церковних канонів! То нехай тебе Хуйло висвятить в патріархи отієї кацапської церкви (на пів ставки)... А для нас, українців, матір-церква завжди була у Візантії (Константинополі) і Вселенським патріархом ми сьогодні називаємо Варфоломія, а не якогось Кирика з маскви! ПТН - ПНХ, а Кирик - слідом!!!
Сподобалось 3 людям
іго-го,коник
Сподобалось 1 людині