Меню
#живопис
Лоуренс Альма-Тадема «Троянди Геліогабала»

Сер Лоуренс Альма-Тадема (нід. Lourens Alma Tadema, англ. Lawrence Alma-Tadema [ælmə tædɪmə]; 1836-1912) - британський художник нідерландського походження, який писав картини на історичні і міфологічні сюжети. Один з найбільш відомих і високооплачуваних художників вікторіанської епохи.

У 1888 році була створена одна з найвідоміших його картин - «Троянди Геліогабала».

Вона була заснована на епізоді з «Життєписів Августов»: розпусний імператор Геліогабал на оргіях так закидав своїх гостей каскадами рожевих пелюсток, що деякі задихалися під ними. Картина писалася протягом чотирьох місяців взимку, причому протягом усього цього часу художнику щотижня надсилали свіжі троянди з французької Рив'єри і навіть з Африки.

На першому плані картини зображені гості, накриті пелюстками троянд. На задньому плані видно сам Геліогабал в золотий діадеми і його мати Юлія Соемія. Справа за Геліогабалом стоїть жінка, яка грає на Авлос, а вдалині видно статуя Діоніса, написана художником з оригіналу, який зберігається в музеях Ватикану.

На цій картині зображується дуже жорстокий момент: Геліогабал запрошував до себе на чудовий бенкет і коли гості наситились, стеля зміщувалась і пелюстки квітів сипалися на гостей, покриваючи їх з головою так, що люди задихалися і вмирали. А він сам з обраними гостями з усмішкою спостерігав за цим жахливим видовищем.

У картині вражає контраст між ніжними пелюстками троянд, красивими молодими людьми і моторошною сутністю того, що відбувається.
Показати повністю...