Меню
Степан Полторак  
Декілька хвилин тому завершилась моя зустріч з журналістами Литовської Республіки, які відвідують Україну. Я поінформував литовські ЗМІ про ефективну співпрацю та допомогу, яку надає Республіка Литва Україні. Це, зокрема, робота литовських радників під час проведення реформ в оборонному відомстві, діяльність інструкторів, які навчають українських військових на полігонах, лікування і реабілітація українських воїнів у Литві та обмін досвідом. Українські підрозділи, з якими працювали литовські інструктори, показують свою ефективність в районі проведення АТО. Наші військовослужбовці покращили свої бойові спроможності, зменшилась кількість втрат в українських підрозділах, ми не поступилися жодним клаптиком своєї землі, натомість збільшився масштаб втрат у ворога.
Ситуація на лінії зіткнення складна, проте контрольована нами. Росія на території Донецької та Луганської областей проводить бойове випробування новітніх зразків озброєння, військової техніки та здійснює злагодження своїх військових підрозділів. Це для неї військовий полігон. Останнім часом Російська Федерація збільшила свою присутність поблизу кордонів з Україною, і далі нарощує військове угрупування в Криму. Ми розцінюємо, що головна мета цих дій – це можливість швидко і без тривалої підготовки здійснити агресію проти України.
Також я ознайомив литовських журналістів з позицією України щодо можливого розгортання Місії ООН в Україні. Ми наполягаємо на тому, щоб Місія ООН була розгорнута на всій окупованій території України і відбувалося це відповідно до норм міжнародного права. Потрібно забезпечити контроль за частиною українсько-російського державного кордону, а з території України необхідно вивести усі незаконні збройні формування та регулярні частини збройних сил РФ. Місія повинна встановити контроль за станом зберігання важкого озброєння. Ми також категорично проти того, щоб РФ брала участь у Місії, тому що це неприйнятно, коли Росія здійснює агресію проти України, захоплює Крим, захоплює частково Донецьку та Луганську область, а потім пропонує себе як миротворця.
Показати повністю...