Меню
У Київському патріархаті відмовилися виконувати рішення Фанару по Філарету

===================================
Згідно з прийнятим рішенням на Синоді Константинопольського Патріархату Філарет реабілітований у статусі митрополита, але його продовжують поминати як «патріарха».

У Київському патріархаті не поспішають дотримуватися рішень, які прийняли на засіданні Синоду Константинопольської Церкви 11 жовтня 2018 року.

Згідно з офіційним комюніке Фанару, ієрархи Константинопольської Церкви постановили канонічно відновити Філарета Денисенка і Макарія Малетича «до їхнього ієрархічного або священичого звання». Як пояснив богослов протодиякон Андрій Кураєв, це означає, що Філарета реабілітували як митрополита.

У той же час за богослужінням у Володимирському соборі главу УПЦ КП продовжують поминати як «патріарха», а ім'я Патріарха Варфоломія зовсім не звучало. Крім того, у заяві прес-центру УПЦ КП йдеться, що Вселенський Патріархат відновив канонічне визнання «єпископату і духовенства Київського патріархату», незважаючи на те, що з рішень Фанару не слідує визнання вчинених Філаретом хіротоній.

Раніше, виступаючи на прес-конференції 11 жовтня, глава УПЦ КП заявив: «Я був патріархом, є і буду». До того, як Фанар озвучив своє рішення про зняття анафеми з лідерів УПЦ КП і УАПЦ, Філарет неодноразово заявляв, що планує очолити ЄПЦ.

Як повідомляла СПЖ, за підсумками засідання Синоду Константинопольської Церкви у Стамбулі було прийнято рішення про відновлення в Києві ставропігії Коснтантинопольского Патріархату. Також Фанар скасував «юридичне зобов'язання Синодального листа 1686 року, видане за обставинами того часу, яке надало право через ікономію Московському Патріарху призначити митрополита Київського».

=========================

https://spzh.news/ua/news/56582-v-kijevskom-patriarkhate-otkazalisy-ispolnyaty-reshenije-fanara-po-filaretu
Показати повністю...