Меню
Скасування АТО в законі про деокупацію Донбасу лишається під питанням – Тука

Скасування режиму Антитерористичної операції на Донбасі наразі залишається під питанням і з цього приводу тривають дискусії у Раді національної безпеки і оборони України в контексті обговорення нового законопроекту президента щодо деокупації та реінтеграції Донбасу.

Про це Громадському розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та переміщених осіб Георгій Тука.

Головним питанням лишається те, що скасування АТО зачіпає інші закони та підзаконні акти, в яких вживається це визначення, наприклад, щодо кредитів, які були надані на тимчасово непідконтрольних територіях Луганської та Донецької областей.

«Ще під питанням чи буде вона (Антитерористична операція – ред.) скасована. Усі розуміють складність цього питання. Якщо вилучити формат АТО, то підвисає ціла низка питань, пов’язаних з іншими законами. Зараз над цим працюють юристи», – сказав він.

Крім того, за словами Туки, одним з головних питань щодо цього законопроекту, над яким зараз працюють в РНБО, є подолання можливих юридичних протиріч у зв’язку з передачею керівництва усіма збройними структурами у зоні конфлікту на Донбасі від СБУ до Оперативного штабу ЗСУ.

«Щодо безпосередньо людей і того, яким чином вони можуть це (законодавчі зміни – ред.) відчути на своєму повсякденному житті, я особисто жодних загроз не бачу. Для них нічого не мало б змінитись», – підсумував заступник міністра.

https://hromadske.ua/posts/skasuvannia-ato-v-zakoni-pro-deokupatsiiu-donbasu-lyshaietsia-pid-pytanniam-tuka
Показати повністю...