Меню
Кілька фактів про Наталю Прищепу

В українській легкій атлетиці зміна поколінь. На перший план виходять вчорашні юніори, серед яких голосніше за всіх про себе заявила 23-річна бігунка з Рівного Наталія Прищепа. На чемпіонаті Європи в Берліні вона захистила титул чемпіонки на традиційно складній дистанції 800 метрів.
Майбутня чемпіонка з шести років брала участь у всіх шкільних змаганнях. За словами її батьків, Наталя була спритною, із задоволенням бігала кроси. У сьомому класі на уроках фізкультури вона навіть перемагала всіх пацанів. В результаті шкільний учитель фізкультури порадив своєму другові відомому українському тренеру з легкої атлетики Михайлу Романчуку взяти її в секцію. За словами самої Прищепи, спочатку вона дуже поверхово ставилася до тренувань. Наприклад, з першого заняття вона втекла, не закінчивши розминку. Погано відвідувала тренування десь півтора року. «Завжди знаходила купу причин, щоб не йти в секцію. То уроків багато задали, то треба було три рази в тиждень до стоматолога йти. А потім, якось дуже погано виступивши на обласних змаганнях, розлютилася сама на себе. З того часу стала тренуватися щодня», - зізналася Наталя.

За словами її першого тренера Михайла Романчука, у Прищепи спортивний талант від Бога. Це було видно ще з шкільних років. Характер колючий, але працювати з нею легко. Працьовита і наполеглива. Романчук так описав перші кроки своєї підопічної: «Спочатку доводилося буквально відбивати її від інших дитячих тренерів, які бачачи, як легко цій тендітній дівчинці даються перемоги на всіх середніх дистанціях - і на 500, і на 800, і на півтори, і на три тисячі метрів, запрошували Наташу в свої секції. Мені здається, блискучий фініш у Прищепи закладений на генетичному рівні. Це дар природи. Він є і ніхто його не може забрати. Завжди біжить легко, красиво, граціозно».

Прищепа поєднувала навчання в Національному університеті водного господарства та природокористування з професійним спортом. За її словами, було непросто: «Розпорядок дня дуже насичений, адже я вчилася на денному відділенні. Закінчила п'ятий курс магістратури за спеціальністю «економіка підприємства». Університет, тренування. Домашні завдання, знову тренування. А як інакше досягти результату? До речі, ніколи пари не пропускала і всі іспити і заліки здавала вчасно».

Мама Наталії Галина Максимівна наживо дивилася змагання, де виступала її дочка, всього один раз. Зізналася, що це видовище не для її нервів, ледве витримала. Напередодні стартів дочки вона завжди ходить до церкви. Молиться за те, щоб Наталя була першою і, щоб її не підвело здоров'я. Переможні забіги дочки на чемпіонатах Європи в Амстердамі та Берліні мама дивилася по інтернету та телебаченню.

Чемпіонка Європи поки живе з батьками. В одній кімнаті квартири проживають мама і тато, а дві інші займають Наталя і її старший брат. За словами мами, їхня дочка обожнює домашню їжу - м'ясо та солодке. Серед маминої випічки на першому місці - пиріг з чорницею.

Наталя витончена на вигляд дівчина. Вага спортсменки - 48 кг при зрості 163 см. При цьому вона ніколи не дотримувалася спеціальної дієти для підтримки форми. «Я завжди була такою худорлявою, вдалася в маму. Їм усе підряд. Особливо люблю мамину смажену картопельку. Ні, на фігурі це ніяк не відбивається, а їм картоплю вже 20 років», - розповіла вона журналістам.

Святослав Василик, Київ
Показати повністю...
Сподобалось 0 людині