Меню
У Туреччині археологи виявили новий древній спосіб муміфікації тіл
В ході археологічних розкопок ученим вдалося виявити новий спосіб муміфікації тіл, який використовували в Туреччині в стародавні часи. При цьому він абсолютно відрізняється від того, який використовували в Давньому Єгипті.

Відомо, що тіла померлих в Стародавньому Єгипті обробляли спеціальними бальзамами, олив і пахощами, тоді як на території Туреччини в ті часи для муміфікації тіл використовували сіль, цибулю та мед. Це доводять результати аналізів дослідження 800-літніх мумій тюрків-мусульман з музею Амації.

Турецький історик Музаффер Доганбаш розповів, що ще в XIV столітті візир Османської імперії Хаджі-паша в своїх записах згадував про 40 інгредієнтах, серед яких були також віск, деревна і кам’яновугільна смола.

На відміну від древніх єгиптян тюрки не застосовували при муміфікації просочені різними речовинами бинти і тканини. І це є головною відмінністю технік. При цьому стародавні турецькі мумії не наражалися процесу розкладання через солі.

Також в Стародавньому Єгипті для виготовлення бальзамів застосовували соснову смолу, яку найімовірніше добували в Туреччині. Це доводить, що жителі Єгипту вже тоді торгували з такими далекими країнами.
Показати повністю...