Меню
Вчені США мають намір навчити роботів нормам виховання
Вчені з Управління перспективних дослідницьких проектів Міноборони США завершили роботу над проектом по створенню теоретичних обмежень, які допоможуть роботам освоїти норми виховання, придбані людьми в процесі дорослішання. Результати виконаної роботи були опубліковані у виданні Next Big Future.

Вчені розповіли, що їм вдалося перевести соціальні норми в форму доступну для кодування. Вони створили унікальний алгоритм, який зможе застосовувати дані норми в різних ситуаціях.
Глава проект Реза Ганадан в свою чергу прокоментував, що метою дослідження є формування системи правил, які були створені людством, щоб розробити методику навчання ІІ для допомоги людям, а також ефективної взаємодії з ними.

Щоб роботи змогли навчитися підлаштовувати поведінку під різні ситуації, а також враховувати суспільні норми, також як роблять це люди, вони повинні вміти приймати, відтворювати, і користуватися великою кількістю правил. Це завдання куди складніше, ніж навчити машину розрізняти спам і зображення, зазначає Ганадан.

Щоб в майбутньому не виникло проблем у взаємодії людини з ІІ, необхідно навчити роботів слідувати тим же правилам, що і люди.
Показати повністю...