Меню
Воронцов Олег дуже сподобалось
"Мотивація і жага до перемоги змушують наших хлопців робити неможливе. Російські найманці зазнають на Донбасі великих втрат" - волонтер
 

Якщо порахувати всі перемоги за останні тижні діяльності ООС, то їх набагато більше, ніж при АТО за попередні три-чотири місяці. Процес налагоджується.

"Як такого загострення на Донбасі немає і мені це слово категорично не подобається. Була, є і буде війна. Це слово говорить само за себе і звучить жаливо для пересічного громадянина Європи." Про це у блозі Обозревателя пише волонтер Андрій Римарук:

Але не для нас, бо ми до нього сильно звикли. На сході країни триває війна, така сама, як і в попередні роки. Інформаційний привод для нас – десяток поранених і четверо загиблих, але ми забуваємо про десятки сотні загиблих і в рази більше поранених 16-17 років.

Так, ворог інтенсивніше обстрілює наші позиції по декільком причинам:

1. Там де він поніс втрати. Наприклад нам вдалось знищити ворожу техніку. Іноді за день вдавалось влучити в три БМП, танк або повністю розібрати передню лінію оборони. Розвідники постійно проходять лінію розмежування, знищують бойовиків, беруть їх полон і прихоплюють за собою трофейну зброю. Як приклад розвідники 30-ї бригади. Зайшли в тил ворога, знищили їх і прихопили з собою три міномети. Пройти мінні загородження і на руках винести три одиниці зброї вагою понад 200 кг кожна… На таке здатний не кожен. Чи просто взяти і зайняти ціле поселення, стратегічно зміцнивши свої позиції. Звісно, безкарним ворог таке не полишає, а помста виглядає виливається у вигляді артилерійських обстрілів як по передній лінії оборони, так і по цивільному населенню.

2. Не менше гуде артилерія там, де у ворога проходить ротація. Як приклад Світлодарська дуга, де навпроти 54-ї бригади у ворога пройшла ротація. Новий підрозділ ще більше комплектований російськими офіцерами і навіть сержантами. Одночасно новий підрозділ зайшов з більшою кількістю техніки, а постачання боєприпасами з російського гумконвою проводиться 24 години на добу, так як побоюються нашого просування в сторону Дебальцевого. Їхній страх і постійні втрати як в техніці, так і в живій силі змушують проводити хаотичні артилерійські обстріли, від чого страждають цивільні Зайцевого, Луганського, Троїцького.

Чим відрізняється ООС від АТО? Стратегія помінялась однозначно. Розповідати, як вона змінилась, поки що не хочу. Всі підпорядковуються виключно військовим. Тепер військові досконально володіють інформацією, що відбувається на тій стороні чи у прифронтовій зоні.

Тобто завдяки тому, що Національна поліція, Служба безпеки України, Сили спеціальних операцій вже перебувають під командуванням Збройних Сил України, безпосередньо під командуванням генерала Наєва, який очолює ООС, є можливість оперативного обміну інформацією командирам бригад, командирам батальйонів про те, що відбувається на тій стороні, які обстріли готуються, які провокації готуються, приходить інформація з тієї сторони від інформаторів. Керуються їхні дії.

Днями, "випадково" був підірваний міст, який є шляхопроводом між Красним Лучем (що знаходиться недалеко від кордону з Росією) і Луганськом. Це була одна з основних артерій постачання російських боєприпасів до Луганської області.

Тому всі ці дії більше координуються, генерал Наєв дав більше повноважень своїм підлеглим. Є начальник штабу, начальник з бойової підготовки, є начальник оперативного штабу, які безпосередньо, самостійно можуть приймати рішення і беруть на себе відповідальність. Одночасно, більше повноважень і прийняття рішень отримали командири підрозділів.

Я, наприклад, особисто був свідком, як до нас прилітає десяток 152-х снарядів. Ще восьмий починає долітати, вже йде відповідь. Тобто ми вже знаємо, що щось готується. Наша артилерія по суті готова, вона тільки чекає ворожого пострілу, щоб визначити напрямок і туди швиденько "навалити" відповідь.

Таким чином, якщо ми порахуємо всі перемоги за останні тижні діяльності ООС, то їх набагато більше, ніж при АТО за попередні три-чотири місяці. Процес налагоджується.

З моєї точки зору, такого досвіду, як ООС, не було ні у кого. Не було такої системи і методу командування і управління бригадами. Зараз всі офіцери ООС - першопроходці. Вони цьому навчаються. Як ми бачимо, їх навчання є досить результативним. Більш ніж впевнений, що найближчими тижнями ми почуємо про нові звільнені території чи колосальні ворожі втрати.

Такі дії призведуть до активізації ворожих дій чи до згасання?

Ворожі дії будуть такі самі. Все буде залежати від того, наскільки активно будуть постачатись боєприпаси з Росії і в тому числі особовий склад. Тому що без необхідної кількості особового складу влаштовувати якісь загострення чи наступи, чи диверсійні роботи неможливо. На даний момент комплектація майже усіх підрозділів 1 і 2-го армійського корпусів ("ДНР") складає десь 48-62%. Тобто у них немає стопроцентної комплектацїі. У нас так само немає жодного бойового підрозділу в стовідсотковому комплектуванні, але наші сили переважають.

Тим більше мотивація і жага до перемоги змушує наших хлопців робити неможливе. Одночасно не слід забувати, що вздовж адміністративного кордону з Росією розміщене досить велике військове угрупування. Чи підуть вони в атаку? Якщо Росія на це наважиться, то це вже буде зовсім інша війна.
Показати повністю...
Воронцов Олег дуже сподобалось
"Фрау Меркель надо бы не по Сочи шляться и слушать бред старпера-маразматика, а пройтись по улицам любого города РФ 9 мая", - Анти-Колорадос

Там би вона побачила масу автомобілів і бутафорських танків, де написано "На Берлін" і поряд - "Можемо повторити". Можливо, слово "Берлін" їй щось сказало б і вона здогадалася, що і кому хочеться повторити.

"Ночью SpaceX Илона Маска снова запустила свою ракету с несколькими спутниками на борту. Первую стадию полета удалось посмотреть и там первая ступень отработала штатно и отделилась, после этого первый груз был выведен на орбиту, а птичка полетела выше, забрасывать спутники системы глобальной связи Иридиум. Все спутники штатно выведены на свои орбиты и уже переданы заказчику. Об этой ракете можно сказать, что первая ступень уже летала в космос где-то в январе этого года и, как было видно по видео и телеметрии, отработала еще раз – без вопросов", - пише блогер Анти-Колорадо:
 
"Совершенно случайно этот самый старт удалось наблюдать сразу по двум каналам, фирменному и какому-то российскому, где ретранслировались все события. Собственно говоря, картинка была идентичной, но на российском канале был их комментатор-любитель, который что-то рассказывал на русском. Самое же интересное именно там, это комментарии, которые отображались рядом. Это надо было видеть, гной, желчь и яд лились просто рекой. Каких только пожеланий не было, от взрыва на старте до падения в Марианскую впадину.

Жаль, что это нельзя было записать как иллюстрацию того самого "русского мира", который представлен не парадной картинкой футбольной матрешки, сосущей что-то красное, а просто изнутри, без Путина и всего остального. Сплошной фекальный гейзер и обширные гнойные поля. Население той страны живет ненавистью ко всему и всем, просто некоторые это плохо усваивают. Фрау Меркель надо бы не по Сочи шляться и слушать бред старпера-маразматика, а просто пройтись по улицам любого города 9 мая. Там бы она увидела массу автомобилей и бутафорских танков, где написано "На Берлин" и рядом – "Можем повторить". Возможно, слово Берлин ей что-то сказало бы и она догадалась, что и кому хочется повторить.

Наверное, она считает, что между Германией и РФ еще лежит Балтия и Польша, но сейчас – 21 век, потому есть разные, неприятные варианты.

Тем не менее, сейчас уже не 2014 год и кое-что в Европе началось кардинально меняться. Все чаще публикуются фото очередного морского транспорта, то в одном, то в другом европейском порту, откуда разгружаются танки, БТРЫ и прочая техника американской армии. Еще год назад американские войска в Европе присутствовали чисто символически, дабы показать, что НАТО еще не умерло, а сейчас количество этих войск возросло настолько, что они способны решать вполне конкретные боевые задачи в Европе.

Пока руководство думает, как удачнее совместить процесс правильного сидения и поедание рыбки, другие страны уже начали готовиться к тому, что у взбесившейся бензоколонки совсем оторвет крышу и надо будет ее лечить единственным средством, которое помогало всегда и как надо. В частности, в Украине произведены публичные стрельбы из противотанкового комплекса "Джавелин". Это событие трудно переоценить, ибо Украина получила довольно новое оружие и это даже не ПТРК "Тоу", которыми курды выжигают российскую технику в Сирии.

С одной стороны это – знаковое событие, ибо до последнего момента наши "эксперты" в один голос с россиянами пели песни о том, что нам никогда не получить этого оружия. Получили и даже показали стрельбы. Между прочим, это говорит о том, что теперь Украина уже получает примерно то же вооружение, что и армия США. Короче говоря, Джавелин – маркер того, насколько сильно Трамп отошел от доктрины Обамы и снял запреты на оружие для Украины. Что там мы еще начали получать – уже другой вопрос. Как-то без анонсов стало известно о том, что передок насыщается средствами оптико-электронной разведки импортного производства. О подробностях этих комплексов особой информации нет, но известно, что эта техника пошла сразу по всем часты ВСУ на передке. В общем, уровень доверия меду США и Украиной стремительно растет.

В связи с этим, хотелось бы отметить новость, которая незаслуженно прошла почти без комментариев. Всего пару человек отметили, что президент посетил украинско-американское предприятие в Днепре, которое приступает к выпуску легких ракет, для вывода небольшой полезной нагрузки в космос. Причем, оно находится рядом с ракетными динозаврами "Южмаш" и КБ "Южное". Кто-то даже написал о той гордости, которая возникает от осознания факта создания еще одного космического предприятия. Все это замечательно, но один момент все же упущен, и он прямо связан и с пуском ракеты Маска и с пусками Джавелинов, которые случились в один день.

Достаточно вспомнить два события, произошедших синхронно, чтобы заметить логическую связь между ними. Так, дней 10 назад стало известно, что Трамп поручил соответствующим министерствам и ведомствам подготовить официальный выход США из соглашения об ограничении ракет средней и малой дальности, которое было подписано еще при совке, в 1987 году и которое Москва нарушает уже лет десять подряд.

Как нетрудно догадаться, Штатам теперь надо быстро догнать и перегнать Московию, чтобы как минимум – обеспечить паритет в этой области, а еще лучше – получить преимущество. А теперь просто вспомним, где производились самые надежные военные ракеты различных классов и еще раз посмотрим на это украинско-американское предприятие.

Все это говорит о том, что уровень взаимодействия наших стран углубляется настолько стремительно и в таких областях, что любителям Путина будет все труднее прорываться во власть. Эта сложность обусловлена тем, что Штаты давно и плотно контролируют все транзакции, совершенные в долларах США, а любители Путина еще больше любят бумажки с портретами американских президентов, так что им уже прямо сейчас надо задуматься о том, что будет ближе к выборам. И да, в отличие от голодающей Гади, сухари можно готовить прямо сейчас".
Показати повністю...
Воронцов Олег дуже сподобалось
23 травня День морської піхоти України !
Воронцов Олег дуже сподобалось
Воронцов Олег дуже сподобалось
ПВО Сирии выпустила по самолётам ВВС Израиля более 100 ракет "земля-воздух", но в цель не попала ни одна из них.

Все ракеты были российского производства.
В Тель-Авиве откровенно недоумевают, таки зачем эти шлемазалы заплатили за них миллионы долларов...  
Воронцов Олег дуже сподобалось
"Вата" в шоці: В окупованому Криму запустили дрон з гімном України

До жовто-блакитного мультикоптера, який невідомі запустили на тимчасово окупованій Росією території, була прикріплена аудіоколонка.

В районі мікрорайону Свобода в Сімферополі сьогодні, в День пам'яті жертв депортації кримських татар, виявлений мультикоптер в кольорах українського прапора. Про це у себе в Facebook повідомив кримський журналіст Радіо Свобода Антон Наумлюк.

Безпілотник виявили "поліцейські" окупаційного режиму навпроти ТЦ Новацентр. До дрону була прикріплена акустична колонка, з якої лунав гімн України.
Воронцов Олег дуже сподобалось
Як 9 травня чехи зірвали шабаш "Побєдобєсія": Російських "колорадів" гнали з Праги, як фашистських окупантів

Місцеві жителі зривали з авто росіян прапори, вигукуючи «Чехія - не Росія» і «російські свині».

У центрі чеської столиці Праги 9 травня сталася конфлікт між учасниками антикомуністичного мітингу і росіянами, які святкували радянський День перемоги.
 
Чехи виступили проти колони російських автомобілів, над якими майоріли прапори РФ. Місцеві жителі зривали з авто росіян прапори, вигукуючи «Чехія - не Росія» і «російські свині». Конфлікт стався на Вацлавській площі в центрі Праги, де антикомуністи проводили мітинг, щоб висловити протест проти прем'єра Чехії Андрія Бабіша, який хоче сформувати уряд за участю представників Компартії Чехії та Моравії.

У якийсь момент через цю площу прослідувала автоколона росіян, які відзначали день перемоги. Їх машини були прикрашені радянськими і російськими прапорами, а також георгіївськими стрічками. Це обурило місцевих жителів.
Показати повністю...
Воронцов Олег дуже сподобалось
Нацгвардия Украины получила первые 500 гранатометов из США

На вооружение украинской Нацгвардии поступило 500 американских гранатометов RSRL-1.

США передали Нацгвардии Украины первую партию ручных противотанковых гранатометов RSRL-1.

Об этом на своей странице в социальной сети Facebook рассказал министр внутренних дел страны Арсен Аваков.

«40-миллиметровый комплекс РПГ-1 запущен в производство компанией AirTronic в 2016 году и является эффективным для поражения огневых средств и бронированных целей противника. Прицельная дальность стрельбы 800 м, совместимый со всеми существующими выстрелами РПГ, живучесть ствола 1000 выстрелов», — написал министр, указав, что «новое мощное современное оружие встало на защиту Украины».

По словам Авакова, это было сделано в рамка стратегии развития ведомства.

Он также отметил, что МВД Украины разработало специальную программу, чтобы обучить нацгвардейцев пользоваться новым оружием...
Показати повністю...