Меню
Юлія Максімчук поділилася записом
ЯБЛУЧНИЙ ПИРІГ - АРОМАТ ОСЕНІ ☕ Ѽ
Всім привіт! Осінь вже повністю огорнула наші серця, в якійсь мірі я навіть сумувала за цією вогняною красунею. І якраз зараз настав час пекти найсмачніші яблучні пироги. Ні, яблучний пиріг актуальний в будь-який сезон, але саме восени він особливо смачний. А все тому, що в сезон яблук, коли потрібно прилаштувати урожай, найперше що приходить на думку – яблучний пиріг. Домашні яблучні пироги неймовірно смачні, ароматні і створюють якусь особливу неповторну атмосферу домашнього тепла і затишку навколо себе.

Яблучний пиріг – один з найпоширеніших різновидів пирога, для начинки якого використовуються яблука. Оскільки яблука є одним з найдоступніших фруктів нашого регіону, яблучний пиріг є одним з основних десертних страв кулінарії різних європейських народів. В середні віки пекти яблучні пироги (або ж пиріжки) починали зазвичай після дозрівання яблук, тобто восени, яблучний пиріг мав стійку асоціацію зі святом врожаю і швидким настанням осені. Існує багато різновидів яблучного пирога. Для приготування яблучного пирога можна використовувати кілька видів тіста: дріжджове, пісочне, листкове, витяжне. Тому в інгредієнти неодмінно входять яйця, вершкове масло і борошно. Найніжніші і пишні яблучні пироги зазвичай виходять з дріжджового тіста. При цьому яблучний пиріг може бути відкритим, напіввідкритим і закритим. Один з найпростіших рецептів яблучного пирога – шарлотка. Найвідоміший австрійський пиріг – штрудель, готується з витяжного тіста з яблучною начинкою. Хоча його можна готувати і з ягодами, вишнею, грушею.
Спеції для пирога
І обов’язково додавайте пряні спеції в яблучні пироги. Повірте, яблучка дуже їх люблять. Класичне поєднання – це кориця і яблука. Також, можна додавати мускатний горіх, гвоздику, імбир або ваніль. Але не перестарайтеся, все-таки аромат яблук повинен залишитися.
Показати повністю...