Меню
Владивосток був одним із найбільших міст Зеленого Клину. Назва Зелений Клин з’явилася в кінці 19 ст. завдяки масової еміграції українців на південь далекосхідного регіону Російської імперії і витіснила іншу українську назву цього регіону – Закитайщина. Спочатку під Зеленим Клином малася на увазі територія Приамур’я і Усурійського краю, що стала основним об’єктом української колонізації на Далекому Сході в другій половині 19 – початку 20 ст. Однак, коли стало питання про необхідність створення Української держави на Тихому океані, Зелений Клин отримав більш широку інтерпретацію – це територія від Байкалу до Берингової протоки. Фактично всі ці землі в роки Громадянської війни були охоплені спільною боротьбою українців за створення єдиної і незалежної держави.
З перших же днів Лютневої революції 1917 року Дмитро Боровик поринає в місцеве українське громадське життя, ставши одним з організаторів Владивостоцької Української Громади, яка влітку 1917 р. нараховувала вже 3 тис. членів.
Дмитро Боровик став одним з фундаторів і створеної у Владивостоці на початку 1918 р. "Просвіти", був засновником і головою (1918-1920) клубу "Українська хата", що об'єднав "культурнiйшу верству мiйського i окружного українства, трудящу iнтелiгенцiю". Був членом комісії з вироблення статуту Владивостоцької Української Окружної Ради, брав участь у роботі і всіх чотирьох Українських Далекосхідніх з'їздів, що відбулися в 1917-1918 рр.
Показати повністю...