Меню
Користь від чистотілу на Вашій ділянці
 
Деякі садівники скаржаться, що їх садову ділянку просто окупував чистотіл і боротися з ним дуже складно. Не поспішайте радикально позбавлятися від чистотілу, просто обмежте його зону проживання. Молоді сіянці легко гинуть, якщо просто підрізати розетки.
 
Взагалі, чистотіл не ворог садівника, а його друг і помічник. Крім знайомих з дитинства лікувальних властивостей з видалення бородавок, він ще й культурним рослинам допомагає впоратися з хворобами і ворогами. Наприклад, якщо ваш грунт заражений, то перед посадкою цінних цибулинних культур краще посіяти чистотіл, а в кінці серпня його закласти в грунт. У боротьбі з шкідниками квітів добре допомагає свіжий настій чистотілу.
 
Викопують чотири рослини з коренем, подрібнюють і заливають 10 л води. Хвилин через 15 вода стає коричневою, і нею можна поливати рослини. Зверніть увагу, що навіть одноразовий полив помітно позначається на зовнішньому вигляді ваших пригноблених зелених вихованців. Попелиця не просто обсипається з рослин, але і нові її колонії довго не з'являються на оброблених квітниках.
 
Заготовляють чистотіл в травні-червні, коли рослини починають цвісти, сушать в тіні. Зберігають висушену траву в паперових пакетах, а використовують для знезараження грунту перед посадкою цибулинних і після їх збирання.
 
Спочатку цибулини тюльпанів, гладіолусів та інших цибулинних квітів витримують 2 години в теплому настої чистотілу (300 г сухої трави на 10 л води, настоюють 2 доби). Потім цибулини сушать і висаджують в грунт. Після прибирання посадковий матеріал можна добре промити і замочити на 30 хвилин в настої сухої трави (150 г на 10 л води, настоюють 2 доби).
 
Гладіолуси менше хворітимуть і пошкоджуватимуться шкідниками, якщо цибулини перед посадкою не тільки знезаражувати в настої чистотілу, а й регулярно обприскувати рослини настоєм (500 г сухої трави на 10 л води). Робити це потрібно 4 рази: при появі 2-3-го листка, 5-6-го листка, перед цвітінням і після вегетації. Крім того, грунт під гладіолусами корисно замульчувати рубаною зеленню чистотілу. Точно так же використовують чистотіл і при вирощуванні тюльпанів, тільки обприскування проводять тричі.
 
Ефективно ця рослина і в боротьбі з гризунами, якщо розкидати висушений чистотіл між посадками гвоздики, цибулинних, у молодих дерев.
 
Так що не просто боріться з чистотілом в саду, а використовуйте його на благо своїм рослинам. Тільки пам'ятайте, що це отруйна рослина, тому всі роботи треба проводити в рукавичках, а при обприскуванні надягати маску.

#pests_dilyanka_ua
Показати повністю...