Меню
Віктор Гуленко дуже сподобалось
Симптоми нестачі мікроелементів у огірків

Симптоми нестачі кожного з необхідних поживних речовин у огірків проявляються дуже чітко і дуже виразно.

Магній
При нестачі магнію листя огірка стають крихкими і на вигляд здаються обпаленими. Вони набувають більш світлого забарвлення (блідо-зеленого, жовтого), інтенсивно-зеленими залишаються тільки прожилки.

Азот
При нестачі азоту стебла стають тонкими, набувають твердості і волокнистості. Нижні листя ховаються і жовтіють верхні - стають світло-салатовими. Плоди дрібні, їх утворюється мало, розвиваються огірки погано і вагу набирають повільно. Швидка допомога - негайна підгодівля розчином коров'яку по літру на одну рослину. Склад підгодівлі - літр коров'яку на 10 л води.

Калій
При нестачі калію листя набувають темного кольору і куполоподібної форми. Вони ростуть дрібними, а по краю лискта можна побачити світло-жовту облямівку. У сортів огірків, плоди яких мають витягнуту форму, огірки ростуть круглими, звужуючись у плодоніжки. Швидка допомога - стакан попелу на 10-літрове відро води, поливати з розрахунку літр суміші на одну рослину.

Фосфорні добрива огірків
При нестачі фосфору рослини перестають рости, квітки і зав'язі опадають, листя стає синьо-зеленим і дрібним.

Багато бору
Характеризується відмиранням живої тканини по краях лискта і куполоподібною формою листя.

Багато кальцію
Листя стають крихкими і жорсткими.

Багато добрив
Примітно, що для огірків небезпечний не тільки недолік деяких елементів, але і надлишок - в цьому випадку також сповільнюється зростання і слабшає плодоношення.

#greengrocery_dilyanka_ua #watering_dilyanka_ua
Показати повністю...