Меню
Алла Алекса дуже сподобалось
           Галицькі галушки (книдлі)
Приготування:
У рецепті є важлива поступовість приготування

1. Почистити 600 г картоплі з якої 150 г. зварити. 450 г. потерти на дрібній тертці (важливо терти на ручній, дрібній тертці).
3. Завчасно закип'ятити у великій каструлі воду з 1 ст.л. солі для варіння книдлів.

4. Відварену картоплю відцідити та гарячою перетерти крізь ситко і доки картопля гаряча вимішати з сирою картоплею.
5. Злити картопляний сік залишивши осівший на дні крохмаль. До вимішаної картопляної маси додати картопляний крохмаль, 30 г. яйця, сіль, і знову всю масу вимішати. Всі кроки приготування потрібно робити швидко щоб картопля не потемніла. Сформувати круглі книдлі розміром з грецький горіх, обваляти у крохмалі.
6. Варити 15 хв. на малому вогні без покришки і 10 хв. настоювати у гарячій воді під покришкою. Перевірити готовність - розрізати навпіл один книдлик, середина повинна бути зварена. Зварені книдлі викласти у друшляк.
7. Окремо обсмажити різаний кубиками шпондер.

8. Коли книдлі стечуть викласти їх у миску, залити смаженими шкварками. 

9. Подавати з молоком, сметаною та іншими додатками наприклад тушеними овочами. Галушки можуть бути додатком до бульйону.

Смачного:)
Показати повністю...
Алла Алекса дуже сподобалось
Сало визнали кориснішим за оливкову олію

Оливкова олія, що традиційно вважається найкориснішим для здоров’я продуктом, поступилася свинячому салу!

Зокрема, виявилося, що сало (а також вершкове масло) набагато доречніше для використання для приготуванні гарячої їжі. Таке встановили вчені з Університету Де Монтфорт в Англії. Дослідники заявили, що хоча користь рослинної олії добре відома, готувати на оливковій, соняшниковій чи кукурудзяній олії шкідливо для здоров’я, пише fithacker.

“Краще використовувати для приготування їжі свиняче сало або вершкове масло”, — радять вчені. На користь цього висновку говорять результати 20-річного дослідження щодо вивчення складу хімічних речовин, які виділяються в процесі нагрівання різних харчових жирів.

Фахівці дійшли висновку, що під час приготування на рослинній олії відбувається виділення альдегідів — речовин, чий вплив на організм пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку раку, хвороб серця і пошкодження мозкових функцій.

Наприклад, у рибі, приготованій на соняшниковій або кукурудзяній олії, міститься в 200 разів більше токсичних альдегідів, ніж допускають стандарти безпеки.

Вчені пояснюють, що отримані відомості не свідчать про безумовну шкоду рослинних олій. Головна їх користь полягає в тому, що вони містять поліненасичені жирні кислоти — важливий елемент для повноцінного харчування людини.

Проблема в тому, що при нагріванні ці компоненти виділяють більше токсичних сполук, ніж мононенасичені жирні сполуки, присутні в таких продуктах, як сало, вершкове або кокосове масло, коментують вчені.

При цьому особливу небезпеку становить те, що зазначені сполуки мають властивість накопичуватися в організмі, нарощуючи свій шкідливий потенціал для здоров’я.
Показати повністю...
Алла Алекса дуже сподобалось
Сьогодні принц Чарльз відзначає 70-річчя

Фото: The Royal Family
Алла Алекса дуже сподобалось