Меню
Оксень Терновий дуже сподобалось
Київське метро на "Осокорках" прикрасив мурал з кримською татаркою

Кращі художники-муралісти світу розписують станцію метро "Осокорки" в Києві, мета цього проекту, що реалізується Міністерством інформаційної політики, - показати українське розмаїття й ідентичність. Кримська частина проекту майже готова.

Про це в Facebook написала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

"Незабаром станцію метро "Осокорки" прикрашатимуть роботи 8 відомих в усьому світі муралістів та митців, присвячені Україні. Це буде їх творчий погляд на країну, її розмаїття та ідентичність. Презентація проекту теж буде. Кримську частину вже майже закінчено", - повідомила Джапарова.

За її словами, представити в муралі Крим взявся талановитий митець Мата Руда, народжений в Коста-Ріка. Для завершення свого бачення Криму йому необхідно ще кілька днів.

«Питання етнічної ідентичності, переселення та культурного збереження він обрав не просто так! Мата та Geo Leros звернулись до мене з проханням занурити митця в культурний простір кримських татар. Тоді Мата сказав, що він «американець, але латинос з костариканським походженням та корінні народи латиноамериканських країн мають схожу історію виселень, переселень та репресій, знищень та руйнувань», - повідомила Джапарова.

Вона підкреслила, що "історія виживання та збереження самобутності кримських татар йому надзвичайно близька через власні паралелі історії своєї сім`ї та народу".

Аби надихнутись культурою кримських татар, митець передивився майже весь контент Міністерства інформаційної політики України, присвячений корінним народам, він слухав кримськотатарських виконавців Джамалу, Ельвіру Сарихаліл та багатьох інших.
Показати повністю...