Меню
Безвіз з ЄС: від чого доведеться відмовитися українцям.

В даний момент Україна не в змозі виконувати абсолютно всі зобов'язання щодо Угоди.
Якщо Угода про асоціацію між ЄС і Україною ратифіковано вже всіма, а крім того, отримано безвіз, тоді, вважається, що Україна вже виконала всі необхідні умови, а тепер може наповнювати це вмістом. Тобто тепер ми можемо виходити на модель торгових відносин з преференціями, спрощенням відносин з країнами ЄС.

Також тепер ми маємо право бути підключеними до відповідних інвестиційних програм Євросоюзу. Так, їх інвестиції захищені системою європейського законодавства, але Україна прийняла всі їх норми. Тепер цю модель потрібно наповнювати практичними механізмами.

Для молоді це перспективно в плані навчання - наші діти тепер вільніше можуть їхати на навчання в європейські університети (спрощена процедура). Крім цього, тепер нам необхідно буде у всіх структурах мати заступників по євроінтеграції, з якими потрібно буде узгоджувати програми з реалізації генерального плану наповнення практичним змістом всіх наших евроінтеграцінних завдань.

Але в даний момент Україна не в змозі виконувати абсолютно всі зобов'язання щодо Угоди.

Наприклад, ми дуже підняли планку по всім антикорупційним структурам, е-декларуванню і т.д. У цьому є певна накладка. Особливо це стосується практично терору проти політичних систем і структур, де стався явний перекіс. Як тепер це все збалансувати - ми тепер будемо повинні постійно радитися з ЄС для вирішення всіх цих речей, щоб це не було сприйнято як порушення Копенгагенських критеріїв, існуючих в ЄС.

Крім того, потрібно спрощувати модель ведення бізнесу. Ми повинні будемо відкрити ринки, в тому числі автомобільний, для європейських країн, зняти всі обмеження. Доведеться вирішувати питання і з сільгоспземлями. Тобто тепер ми не маємо права бути закритими і повинні шукати механізми, як відкрити всі канали заходу європейців до нас. Головне, що європейці все-таки нас визнали, що ми зробили всю попередню роботу і отримали мандат майже кандидата в Євросоюз. Зрозуміло, що нам, можливо, і не доведеться туди вступати на той час - років через 15-20. Може, вже і ЄС не буде в нинішньому вигляді. Але практично Україну визнали. Визнали, що те, що вона робила, відповідає європейській моделі розвитку. Угода про асоціацію і її ратифікація всіма - це визнання нашого європейського цивілізаційного вибору.

Тепер логічно, що нам необхідно вводити візові відносини з усіма пострадянськими країнами, з країнами СНД. Перш за все, з Росією. Не можна мати асоціацію та безвізовий режим з Євросоюзом і одночасно безвіз з Росією і Білоруссю і іншими країнами СНД. Ми повинні ввести з ними візовий режим, тому що це країни чужої цивілізаційної моделі.
 |  Немає коментарів