Меню
Слова - воїн АТО, десантник Богдан Ковальчин із позивним FM. Співавтор слів та автор музики - Мар`ян Ганусяк.
Аранжування – Остап Панчишин. Запис, зведення, мастерінг – Мар’ян Криськув (Jenny Records). Для альбому #ПісніВійни пісню «На схід» записано в унікальному дуеті автора-бійця Богдана Ковальчина та лідера гурту "Мері" Віктора Винника.

Режисер та оператор кліпу - Віталій Костишин / ArtSide Production.

Ініціатор та координатор проекту #ПісніВійни - Галина Гузьо.

#

«На схід» - відверта сповідь автора-воїна. До війни Богдан Ковальчин працював на радіостанції, через що згодом на фронті отримав позивний FM. До армії чоловік пішов добровольцем, став десантником 80-ої окремої десантно-штурмової бригади. Писати пісні Ковальчин почав, будучи на війні. «На схід» - це більше емоція, ніж пісня. Та емоція, яка гризе тебе після повернення: невизначеність, несприйняття, часто відчай… - розповідає Богдан Ковальчин. - Хочеться повернутись у той свій «Схід», щоб там знову зустріти ранок, почати усе спочатку - з тими, хто за короткий час став найріднішими, і з тими, кого вже не повернеш... «Зустрічати ранок» - ці слова у пісні для мене головний її месседж, адже життя продовжується, і попереду - ще багато світанків та світла».
«У пісні «На схід» - слова і почуття людини, яка пройшла війну. Тут чути біль від того, що часто ці люди після повернення із фронту не знаходять себе у мирному просторі, - каже лідер гурту «Мері» Віктор Винник. - Ми просто спробували розказати історію… Дякую авторам пісні - Ковальчину та Ганусяку - за емоції і за довіру. Окрема подяка прокту #ПісніВійни, який не дозволяє суспільству забути, що в нас війна...».
Головну роль у кліпі «На схід», оператором та режисером якого виступив Віталій Костишин (ArtSide Production), виконав бойовий побратим Богдана Ковальчина Володимир Шамрай – боєць АТО, старшина десантних військ (80-та бригада). В АТО десантники були пліч-о-пліч, воювали у місті Щастя Луганської області – у 2014-15 роках.

#

НА СХІД

І. Застигла кава на вікні – як душа…
Ще крикну – і пошлеш мене зненацька.
Сигарету і чашку кави…
Буває так, що я не знаходжу лівих-правих.

Старий наплічник на спині – як тягар,
Що заберу з собою, не залишу спомин.
Затерте фото і лист сльозами –
Все, що залишиться на згадку днів яскравих.

ПРИСПІВ:
Прощай, кохана. Це твоя драма -
Забирай собі і спи сама,
А я поїду на схід…
Ти спи сама, а я поїду на схід,
Бо там – два моїх кєнта.
А я поїду на схід - не вставай, мала.
А я поїду на схід – зустрічати ранок.

ІІ. Гаряче сонце вдалині – як зоря,
Що збереже у темряві сліпої злоби.
По той бік Щастя – ти жива,
По цей бік днів - один лиш чорно-білий спокій.

ПРИСПІВ.

А я поїду на схід - не вставай, мала...
А я поїду на схід…

#

Соціально-мистецький проект #ПісніВійни - про бійців-музикантів, які пройшли АТО, і пісні, народжені на війні.

Соціально-мистецький проект #ПісніВійни – масштабна громадська ініціатива, завданням якої є пошук та запис на професійній студії звукозапису пісень, створених українськими воїнами, які воювали та досі воюють на сході України.

Надзавдання проекту – зберегти сучасну україномовну військову пісню як у контекстах музичної культури й патріотичного виховання, так і в контексті історії України.

Мета проекту – запис та випуск компакт-диску під назвою #ПісніВійни, який об’єднає близько 15 україномовних пісень, написаних українськими захисниками під впливом пережитого у зоні АТО.

Сторінка проекту #ПісніВійни у Facebook - https://www.facebook.com/pisni.vijny/

Зв`язатися із нами можна по email: pisni.vijny@gmail.com
 |  1 коментарій  
Сподобалось 0 людині