Меню
ЩО ТАКЕ НАЦІОНАЛІЗМ?

Сьогодні в голові у пересічного споживача інформації змішалося дуже багато чого, в т.ч. сенс багатьох важливих понять, що дозволяють орієнтуватися серед найактуальніших проблем минулого і сьогодення. Одним з таких понять є слово "націоналізм". Я думаю, знайдеться мало слів, на які останнім часом було б виплеснуто стільки брехні, ненависті і презирства. Його змішали не тільки з брудом, але і зі словами "фашизм", "шовінізм", "расизм". В результаті змішування понять в головах людей склалася суто негативна установка щодо цього слова. Установку закріпили офіційні російські (раніше - радянські) словники, які називали націоналізм буржуазною ідеологією, що пропагує національну винятковість і ненависть до інших націй.

Що ж включає в себе це слово? Чи так вже воно небезпечне і негативно, як намагаються вселити обивателю сучасні ЗМІ (багато з яких претендують на звання "незалежних")? Чи не ховається за спотворенням значення цього слова злий умисел зганьбити чисту і світлу ідею національного відродження Українського народу та інших корінних народів СССР? На ці та інші питання допоможуть відповісти цитати письменників, філософів, діячів національного руху, публіцистів та інших заслуговують уваги людей.

Японська енциклопедія
"Націоналізм - загальна прихильність і вірність своїй нації".

Британська енциклопедія
"Націоналізм - це вірність і відданість нації чи країні, коли національні інтереси ставляться вище особистих чи групових інтересів".

Американський політичний словник, який до 1993 (Витримав 9 видань)

"Націоналізм ототожнюється з соціальними та психологічними силами, які зародилися під дією унікальних культурних, історичних факторів, для того щоб забезпечити єдність, наснагу в середовищі даного народу за допомогою культивування почуття загальної приналежності до цих цінностей. Націоналізм об'єднує народ, який володіє загальними культурними, мовними, расовими, історичними або географічними особливостями або досвідом і який забезпечує вірність цієї політичної спільності ".

"Націоналізм - це прояв поваги, любові і відданості до самопожертви в сьогоденні, - пошани і схиляння перед минулим і бажання благоденства, слави, величі, могутності і успіху в майбутньому - тієї нації, того народу, до якого дана людина належить".

"Націоналізм складається з двох проявів - національного почуття і національної самосвідомості.

Національне почуття є природжена приналежність фізичної та душевної організації. Воно інстинктивне. Воно обов'язкове. Національне почуття природжено нам так само, як і всі інші почування: любові до батьків, любові до дітей, голоду, спраги і т.д.
Національна самосвідомість є акт мислення, в силу якого дана особистість визнає себе частиною цілого, іде під його захист і несе себе саме на захист свого рідного цілого, своєї нації ".

"Націоналізм є духовний вогонь, який підносить людину до жертовного служіння, а народ до духовного розквіту Націоналізм проявляється насамперед у інстинкті національного самозбереження, і цей інстинкт є стан вірне і виправдане Не слід соромитися його, гасити або глушити його; .. Треба осмислити його перед особою Божим, духовно обгрунтовувати і облагороджувати його прояви. "
І.А. Ільїн (1883-1954), російський філософ і політолог.

"Немає такого народу, який не шукав би у своєму житті утвердження національної гордості."
Л.Н. Толстой, великий російський письменник

"Націоналізм в мені настільки природний, що ніколи ніяким інтернаціоналістам мене з нього не вибити".
Дмитро Менделєєв. «До пізнання Росії» 0,1906

"Націоналізм (національний імунітет) - духовне самосвідомість народу, що має Божественну основу; інстинкт національного самозбереження, віра в силу свого народу; переважання інтересів нації над усіма іншими (держави, партій тощо), що приводить до здатності нації ефективно боротися з ворожими чужорідними елементами. Тільки при торжестві націоналізму народ перестає бути народом-донором і ефективно позбувається від паразитуючих елементів у своїй державі ".
Довідник російської людини, автор-упорядник Іванов А.А.

"Націоналізм - вища фаза розвитку патріотизму, в якій торжествує розуміння ключової істини :. Нація - первинна, держава - вдруге Я наведу обидва визначення, які здаються мені найкращими і найбільш вірними:
1) «Націоналізм - це любов до своєї нації і турбота про неї» (тобто - не просто любов, а любов діяльна, активна);
2) «Націоналізм - інстинкт самозбереження народу; цей інстинкт спить, коли нації ніщо не загрожує, але прокидається в фатальну годину випробувань ». Перше (любов і турбота) вірно щодо окремої особистості, друге (інстинкт самозбереження) - щодо мас.
Націоналізм - природний стан для національної еліти у фатальний для її нації годину ".

"Інтегральний націоналізм -. Це не чвари і війни з сусідами, це творчий акт піднесеного характеру, він дає людині не можливість відігратися на комусь і зігнати зло, він дає можливість удосконалити себе Все хворе, низьке, суєтне відходить у небуття і зникає за дужками історії, і тільки життєво здорове, чисте, повноцінне, здатне мати продовження, розвивається, займаючи нові горизонти.

Інтегральний націоналізм формує себе сам і без сторонньої допомоги, регулюючи своє зростання з урахуванням майбутніх потреб і завдань. Він абсолютний за своєю суттю, він сам собі мірило і оцінка. Він розвивається у своїй власній системі координат, абсолютно не звертаючи уваги на страхи і претензії з боку. Це річ в собі в повному розумінні цього слова. Але, разом з тим, інтегральний націоналізм не має на увазі ніякої низинній анархії. Це виключно аристократичне рух, що виходить не з потреб усередненої людини натовпу, але орієнтується на систему цінностей жерця, воїна, поета. Це не безглуздий звіриний бунт - це вольовий натиск. Це також і не одна гіпертрофована функція свідомості, це системне мислення, яке перебуває в гармонії з Природою. Це диктатура піднесеного розуму, чи не переважна інстинкти, але, навпаки, спирається на них ".
"Архетип будь-якої нації найбільш ясно проявляється в її націоналізмі Бо націоналізм у своїй першооснові є глибоко дрімаючі підсвідомим інстинктом, обумовленим не лише збереженням чистоти свого роду, а й певним витонченим почуттям, що йде з глибини людської душі. - Майже містичного голосу крові, про який ми більше знаємо з єврейського і німецького епосу і пам'ятників релігійної літератури Всі особливості тієї чи іншої раси, національності тримаються на цьому стародавньому почутті -... націоналізму Тому той, хто намагається боротися з націоналізмом, насамперед, бореться з природою і культурою людини адже з природою і культурою, як би вона вам не подобалася, треба не боротися, її треба зрозуміти Український націоналізм в кращому розумінні цього слова визначав силу нації, її ідеали, це імунітет нації, і чим більше націю піддають випробуванням, тим сильніше стає її імунна система. Націоналізм аристократичний, тому що він обумовлений не тільки збереженням чистоти свого роду, а й структуризацією суспільства на принципах пріоритету національних інтересів над державними, класовими, ідеологічними та релігійними. Націоналізм - це не просто генетична пам'ять раси, це фундамент світогляду закладений Богом. Його неможливо знищити, не зруйнувавши Храм Природи, а Природа вміє жорстоко мститися за домагання на її права. Український націоналізм обов'язково стане узаконеною ідеологією. Пройде зовсім небагато часу, і українськими націоналістами перестануть лякати обивателя і інтелігенцію. Але це станеться тоді, коли образ українського націоналіста буде представлений не у вигляді бритоголового зі свастикою, а в особі акуратно одягненого молодої людини з розумними очима і здатного відстояти свої переконання. А поруч з цією молодою людиною завжди повинні стояти образи українського інтелігента, українського робітника української жінки. Націоналізм щирий, і в цьому його притягальна сила ".

Ось тут і заритий собака.
Тому для будь-якого народу головне-це розібратися в брехні.
У народів світу почалося пробуджуватися почуття національної самосвідомості тому їм необхідно було замутити свідомість обивателя тотальною брехнею, оббрехати саме поняття націоналізму, притягнувши до нього за вуха злочину гітлерівського націонал-шовінізму і расизму Адже у Гітлера не було ніякого націонал-соціалізму, а був націонал-шовінізм і расизм, який був копією англійської та іудейського расового шовінізму, проголошувало перевагу своєї раси і народу перед іншими народами землі, віднесеними ними до недолюдей і гоям, тобто, до скотам ....

Наочно це проявляється і в Росії,де став скрізь замість слова фашизм - вживати слово - нацизм. А за ним, як папуги, і вся владна челядь з когорти босяків у владі,
А раз ми торкнулися сенсу слова "націоналізм" випливає з слова "нація", сенс якого безпосередньо виникає від змісту слів народ, етнос, супер-етнос, раса, то наведемо офіційну трактування поняття слова "націоналізм", як це роблять у США. Там, в тлумачному словнику Вебстера, яким користується все Англоговорящий населення світу (більше 2,0 мільярдів чоловік) говориться:
"Націоналізм" - це відданість своєму народові, захист національної єдності або незалежності ".
Тобто, "націоналізм" - це природне усвідомлення своєї генетичної, історичної та культурної приналежності до свого народу і своєї Батьківщини, любові до своєї історії, до своєї культури, до своїх традицій і середовища проживання, це природне прагнення будь-якого народу захищати свою єдність і незалежність , Тобто, все те, чого хочуть позбавили український народ,.
А ось хто оголошує свої народи богообраними, а інші народи - неповноцінними, той проповідує расовий шовінізм (а не націоналізм)
 |  Немає коментарів