Меню
Сьогодні натрапила на статтю http://panoram.com.ua/2018/06/15/news-1084/
Звичайно дуже сумно, що реформатори не врахували українські реалії та не змогли забезпечити людей в селах безкоштовною та кваліфікованою медициною.
Думаю, що всім буде цікаво, як з цим у Німеччині.
Моя свекруха, німецька пенсионерка, народилася і живе у селі. Її село- чудове, зелене, зі свіжим та чистим повітрям, знаходиться в 12 км від невеликого районного містечка на 30 тис мешканців.
Переважна більшість населення свекрухиного села, на 200 хат, це люди похилого віку. Молодь вже давно, одне за одним, покинула село і виїхала до міста, де знаходяться всі переваги цивілізації- дитсадочки, школи, крамниці, пошта, банк і головне -лікарня з лікарями. У селі ж крім поштовоі скриньки на околиці нічого не має.
Коли хтось з мешканців села потребує лікаря, в нього є декілька альтернатів :
– як що вона/він або її/його партнер/партнерша ще в змозі водити авто- то поїхати до лікаря у місто на своєму авто.
– якщо авто немає - то є "шкільний автобус", який курсує між містом та селами. Як саме слово "шкільний" виказує, він збирає по селах небагаточисленних дітей та відвозить їх до міста до школи, а також привозить їх знову додому, у шкільні канікули на цей автобус розраховувати не приходиться.
– таксі
– або визвати сільського лікаря-терапевта додому. Як правило, такий лікар отримує під свою опіку багато сел розташованих неподалік від якогось міста, і кожного дня повинен на своєму авто об їздити всіх пацієнтів які зателефонували йому зранку.
Звичайно в Німеччині існує і «швидка допомога», але вона виїздить тільки у дійсно невідкладних випадках, як інфаркт, інсульт та зламаних кінцівок, високий тиск та температура до них не зараховуються.
Вакансія сільського лікаря - це сама неатрактивна робота для лікарів у Німеччині. Знайти лікарів які згодні на таку роботу дуже важко, незважаючи на програми по підтримці сільських лікарів, які передбачають придбання будинка та практики лікаря за кошти місцевої громади, те саме лікар працюючий у місті фінансує все сам кредитом.
Молоді лікарі не бажають працювати у селі, обґрунтовуючи своє рішення відсутністю там переваг "цивілізації". Тому вже зараз відмічається зменшення населення в селах, молодь виїздить на навчання і ніколи більше не повертається за відсутністю робочих місць, а їхні батьки, коли вже не можуть жити самі - переїздлять у будинки для людей похилого віку розташованих поближче до лікарень.
Ще один момент, німецька медична система не є безкоштовною. З кожного працюючого, кожного місяця відраховується 14,6 % зарплатні на медичне страхування, половину цієї суми 7,3 процента з зарплатні робітника, а інші 7,3 сплачує його працедавець до медичної каси. Коли робітник стає пенсионером, то він повинен і далі сплачувати свій внесок до мед страхування , але вже з пенсії, а ту суму яку сплачував його працедавець переймає "страхування по догляду" яке кожен робітник Німеччини повинен був ще працюючи сплачувати додатково до свого медичного страхування /це 2.55 % від зарплатні/.
Німецькі політики відмічають, що село вимирає, і можливості це зупинити поки ще не знайдено. Бундестаг час від часу піднімає питання про медичне забеспечення села, але досі ще нічого не вирішено. Лікарі які зараз працюють по селах вже подекуди досягли пенсійного віку, або його скоро досягнуть, хто буде працювати замість них- велике питання. І це у багатій та забезпеченій Німеччині з платною медициною. Іншими словами, це не реформатори в Украіні не врахували украінські реаліі, це Украіна сама вже на собі відчула світові реаліі, а саме- вже зараз лікарів в цілому світі катастрофічно не вистачає і ця проблема буде тільки ускладнюватися. Тому населення повинно зрозуміти, якщо воно хоче мешкати в селі і насолоджуваться свіжим повітрям та відсутністю міського шуму, воно повинно змиритися з тим, що до лікаря прийдеться їздити до міста, як ще робиться і в краінах де медицина краще і не безкоштовна.
 |  Немає коментарів