Меню
Фен шуй - це мистецтво і одночасно дуже давня і дуже точна наука, якої кілька тисяч років. Останнім часом в нашому інформаційному просторі словосполучення Фен Шуй вживається досить часто: можна почути і про фен шуй квартири, фен шуй машини, манікюр по фен шуй, фен шуй гаманця і фен шуй офісу. Давайте коротко розберемо, що ж таке фен шуй і яке значення він набуває в сучасному контексті.
Великий майстер Фен Шуй Гуо Пу, який жив за часів династії Цзінь, сказав про Фен шуй в своєму трактаті «Книга поховань» (Zhang Shu) наступне: «Ци ширяє і розсіюється вітром; (І) збирається у води », де Фен - це вітер, а Шуй - вода. Дійсно, існує думка, що фен шуй давніми китайцями практикувався тільки для мертвих, точніше для гармонійного розташування поховань. З самих витоків фен шуй покликаний був приносити гармонію в простір на благо живих людей. Основою фен шуй є вчення про Ци - енергії життя.
В кінці минулого століття в Америці з'явився так званий поп Фен Шуй, який представлявся як якась чарівна паличка, і пропагував, що за допомогою хотейчіка або жабки, що були поставлені в потрібне місце, можна вирішити проблему відсутності вдачі, грошового благополуччя або поганих відносин. З'явилася ціла індустрія фен шуй атрибутів, яка, треба віддати належне, популярна і зараз, але, на жаль, не приносить очікуваних результатів. Багато хто починає вивчення фен шуй саме з цього популярного напрямку.
Що ж таке насправді Фен Шуй? У сьогоднішньому контексті Фен Шуй - це наука про енергії, які наповнюють наше житловий простір, і про те, як же використовувати ці енергії собі на благо. Людина, яка починає практикувати Фен шуй, встає на шлях створення гармонії і балансу в своїх оселях. Енергії можуть "жити" тільки в закритих приміщеннях, які мають стіни, підлогу і стелю, і завжди тільки по сусідству з людьми, тобто тільки в житлових приміщеннях. Саме тому манікюру по фен шуй або фен шуй гаманця не буває, але буває фен шуй будинку, фен шуй квартири, кімнати і фен шуй офісу.
Енергії в житлових приміщеннях переміщаються і впливають на людей, які перебувають в ньому. Ці взаємини і вивчає фен шуй.
 |  Немає коментарів