Меню
В темі 1 повідомлення

Олена Рижевалова
Фен шуй - це мистецтво і одночасно дуже давня і дуже точна наука, якої кілька тисяч років. Останнім часом в нашому інформаційному просторі словосполучення Фен Шуй вживається досить часто: можна почути і про фен шуй квартири, фен шуй машини, манікюр по фен шуй, фен шуй гаманця і фен шуй офісу. Давайте коротко розберемо, що ж таке фен шуй і яке значення він набуває в сучасному контексті.
Великий майстер Фен Шуй Гуо Пу, який жив за часів династії Цзінь, сказав про Фен шуй в своєму трактаті «Книга поховань» (Zhang Shu) наступне: «Ци ширяє і розсіюється вітром; (І) збирається у води », де Фен - це вітер, а Шуй - вода. Дійсно, існує думка, що фен шуй давніми китайцями практикувався тільки для мертвих, точніше для гармонійного розташування поховань. З самих витоків фен шуй покликаний був приносити гармонію в простір на благо живих людей. Основою фен шуй є вчення про Ци - енергії життя.
В кінці минулого століття в Америці з'явився так званий поп Фен Шуй, який представлявся як якась чарівна паличка, і пропагував, що за допомогою хотейчіка або жабки, що були поставлені в потрібне місце, можна вирішити проблему відсутності вдачі, грошового благополуччя або поганих відносин. З'явилася ціла індустрія фен шуй атрибутів, яка, треба віддати належне, популярна і зараз, але, на жаль, не приносить очікуваних результатів. Багато хто починає вивчення фен шуй саме з цього популярного напрямку.
Що ж таке насправді Фен Шуй? У сьогоднішньому контексті Фен Шуй - це наука про енергії, які наповнюють наше житловий простір, і про те, як же використовувати ці енергії собі на благо. Людина, яка починає практикувати Фен шуй, встає на шлях створення гармонії і балансу в своїх оселях. Енергії можуть "жити" тільки в закритих приміщеннях, які мають стіни, підлогу і стелю, і завжди тільки по сусідству з людьми, тобто тільки в житлових приміщеннях. Саме тому манікюру по фен шуй або фен шуй гаманця не буває, але буває фен шуй будинку, фен шуй квартири, кімнати і фен шуй офісу.
Енергії в житлових приміщеннях переміщаються і впливають на людей, які перебувають в ньому. Ці взаємини і вивчає фен шуй.
Кожна наука базується на своїх основних поняттях. Давайте розглянемо базові поняття фен шуй:
Ци: Найбільш значимий фактор в фен шуй - це сила позитивної енергії, яка спрямована на створення сприятливої атмосфери всюди, де вона є присутня. Це подих самої природи, життєва енергія, джерело сили для будь-якої живої і неживої матерії.
Тай ци: Давні китайці в своїх описах ототожнюють Ци з життям і смертю, зміною пір року, різноманітними кліматичними явищами, формами ландшафту, тобто Ци складається з двох протилежних начал, відомих як інь і ян. Інь і ян разом складають цілісність Всесвіту і не існують окремо один від одного. Ці сили протилежні одна одній, але баланс між ними створює гармонію в нашому житті. На відомому символі «Інь-Ян» показується, що насправді ця пара - одне ціле, а щоб ще більше підкреслити ідею неможливості існування одного явища без іншого, у кожної половини є точка протилежного кольору. Ця теорія є головною в китайській натурфілософії, а всі інші підпорядковані їй.
Інь: Спочатку «інь» означало «північний, тіньовий» схил гори. Інь - жіноче начало, воно ототожнюється з такими поняттями і якостями, як темрява, тиша, спокій, малорухомість, плавні лінії, холод, вода, порядок і сталість. У кожному будинку є елементи, пов'язані з інь, наприклад, м'які меблі, подушки, килими, стінні шафи, а також затхле повітря і неприємний запах (сморід).
Ян: «південний, сонячний схил гори». Ян - чоловіче начало, це музика, гучні звуки (але не неприємний шум), рух, прямі лінії, тепло і сухість, приємні запахи. До ян відноситься високі меблі, які є легко пересувні (наприклад, стіл), вертикальний малюнок шпалер або портьєр, яскраве освітлення.
Ба Гуа: Комбінація енергій Інь і Ян, що відтворена в суцільних прямих (янських) і переривчастих (иньскіх) лініях. Вісім можливих комбінацій (триграм) відповідають восьми основних енергій Ба Гуа.

У-сін: Коло взаємодії п'яти основних елементів. Ци проявляється в житті п'ятьма різними способами або втілюється у вигляді п'яти різних сил - основних першоелементів, що становлять основу китайської астрології: вогню, землі, металу, води, дерева. Згідно з уявленнями давніх китайців, саме з цих п'яти першоелементів складається все різноманіття Всесвіту. Між названими вище першоелементами існують різні взаємозв'язку. Всі їх різноманітність систематизується в два цикли: цикл породження і цикл руйнування.

Ло шу: або так званий магічний квадрат за легендою з'явився понад 2200 років до н.е . Зовні квадрат Ло шу виглядає як квадрат з 9-ма секторами: у зовнішніх кутах квадрата розташовуються парні (жіночі) інь-числа, а в кутах внутрішнього квадрата - непарні (чоловічі) ян-числа. Сума чисел в будь-якому ряду, як по вертикалі, так і по горизонталі або діагоналі, повинна дорівнювати п'ятнадцяти. Число 15 вважається дуже могутнім, так як воно відповідає числу днів в кожному з 24-х циклів китайського сонячного року. Числа в квадраті Ло Шу володіють особливими властивостями і є проявами особливих енергій. За допомогою квадрата Ло Шу проводиться аналіз енергетики приміщень і прораховують рух енергій.
Прикріпити