Меню
В темі 1 повідомлення

Діонісій Ххх
Журнали засідання Священного Синоду Української Православної Церкви від 7 грудня 2018 року

=====================================
7 грудня 2018 року в резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Ж У Р Н А Л №41

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія —

МАЛИ МІРКУВАННЯ про втручання державної влади в церковне життя в Україні та проведення так званого об’єднавчого собору.

Довідка:

5 грудня 2018 року Президент України П.О. Порошенко заявив про скликання так званого об’єднавчого собору 15 грудня 2018 року в м. Києві. Архієреям Української Православної Церкви надходять запрошення за підписом Патріарха Константинопольського Варфоломія. Ці листи передаються Преосвященним Української Православної Церкви через представників державної влади України.

УХВАЛИЛИ:

1. Зазначити, що попри неодноразові звернення Української Православної Церкви, державна влада в Україні продовжує грубо втручатися в церковне життя.
2. Констатувати, що на підставі Постанови Собору єпископів Української Православної Церкви від 13 листопада 2018 року, Українська Православна Церква, як і інші Помісні Православні Церкви, не визнає рішень Константинопольського Патріархату від 11 жовтня 2018 року, зокрема щодо поширення юрисдикції Константинопольського Патріархату на територію України, зняття анафеми, церковних заборон та поновлення в ієрархічному та священному сані очільників церковних розколів в Україні.
3. Наголосити, що Константинопольський Патріарх не має жодного канонічного права скликати будь-яке зібрання в Україні і викликати на нього архієреїв Української Православної Церкви.
4. Вважати запланований «об’єднавчий собор» незаконним зібранням, оскільки в ньому братимуть участь представники розкольницьких угрупувань.
5. У зв’язку з цим та на підставі Постанови Собору єпископів Української Православної Церкви від 13 листопада 2018 року, єпископату, духовенству, чернецтву і мирянам Української Православної Церкви брати участь у так званому об’єднавчому соборі не благословляється.
6. Висловити занепокоєння чисельними випадками тиску на Преосвященних Української Православної Церкви з метою примусити їх взяти участь у так званому об’єднавчому соборі, що є прямим спонуканням до порушення архієрейської присяги, яку єпископи зобов’язувалися дотримуватися навіть під загрозою смерті.
7. Звернути увагу, що Українська Православна Церква не уповноважує нікого з числа єпископату, духовенства, чернецтва та мирян представляти Українську Православну Церкву на так званому об’єднавчому соборі.
8. Наголосити, що відповідно до Статуту про управління Української Православної Церкви, Собор Української Православної Церкви скликається Предстоятелем Української Православної Церкви, яким є Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.
9. Підкреслити, що станом на сьогодні жодних рішень про скликання Собору Української Православної Церкви не ухвалювалось.
10. Українська Православна Церква вважатиме будь-які рішення так званого об’єднавчого собору недійсними та такими, що не матимуть жодної юридичної та канонічної сили.

Ж У Р Н А Л №42

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія —

МАЛИ МІРКУВАННЯ про тиск та кримінальні переслідування єпископату, духовенства та вірних Української Православної Церкви.

Довідка:

Після Собору єпископів Української Православної Церкви, який відбувся 13 листопада 2018 року, на єпископат, духовенство та вірних Української Православної Церкви чиниться тиск та здійснюються безпідставні кримінальні переслідування.

Зокрема, архієреїв Української Православної Церкви викликають на «розмови» до Служби безпеки України та створюють перешкоди при перетині державного кордону України.

23 листопада 2018 року Міністерство юстиції України скасувало рішення про державну реєстрацію права користування на комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври за Почаївською Лаврою.

28 листопада 2018 року Кабінет Міністрів України скасував своє розпорядження від 17 липня 2003 року «Про виключення зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври».

28 листопада 2018 року, вперше за 30 років, відбулася перевірка комісією Міністерства культури України культурних цінностей, що знаходяться в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

30 листопада 2018 року правоохоронними органами було проведено обшук на території підсобного господарства Києво-Печерської Лаври у с. Вороньків Бориспільського району Київської області.

1 грудня 2018 року виклики на допит в Службу безпеки України отримали 20 священнослужителів Рівненської та Сарненської єпархій Української Православної Церкви.

3 грудня 2018 року проведені обшуки в кафедральних соборах, єпархіальних управліннях, храмах і навіть в приватних помешканнях священнослужителів Української Православної Церкви в Житомирі, Овручі і Коростені.

5 грудня 2018 року були допитані 12 священнослужителів Рівненської та Сарненської єпархій Української Православної Церкви у кримінальному провадженні за ст. 111 КК України (Державна зрада) та ст. 161 КК України (Розпалювання релігійної ворожнечі).

5 грудня 2018 року Кременецько-Почаївський заповідник провів перевірку наявності церковних цінностей в Свято-Успенській Почаївській Лаврі.

УХВАЛИЛИ:

1. Констатувати, що з боку органів державної влади вчиняються безпідставні кримінальні переслідування та здійснюється тиск на єпископат, духовенство та вірних Української Православної Церкви з метою примусити їх взяти участь у так званому об’єднавчому соборі. Вважати такі дії порушенням конституційного права громадян України на свободу віросповідання.

2. Просити Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія повідомити Помісні Православні Церкви, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, міжнародні правозахисні організації, дипломатичні установи про тиск та кримінальні переслідування духовенства та вірян Української Православної Церкви.

===================================
http://news.church.ua/2018/12/07/zhurnali-zasidannya-svyashhennogo-sinodu-ukrajinskoji-pravoslavnoji-cerkvi-vid-7-grudnya-2018-roku/
Прикріпити