Меню
В темі 1 повідомлення

Діонісій Ххх
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Gregorian - німецький музичний колектив, що виконує композиції в стилі енігматик, нью-ейдж, що імітує григоріанський розспіви.

Хоча сам стиль музики значно відрізняється від справжніх григоріанських розспівів, в своїх виступах колектив використовує образ середньовічних ченців. Зокрема, більшість пісень виконуються хором з 8-10 чоловік, а на концертах вокалісти виступають в чернечих сутанах.

На відміну від виконавців справжніх григоріанських хоралів, Gregorian використовують значну інструментальний супровід, що включає гітару (в залежності від композиції - електричну або акустичну), ударні, клавішні інструменти. Використовується і комп'ютерна обробка музики за допомогою спеціальних ефектів.

Продюсером і засновником Gregorian є Френк Петерсон (Frank Peterson). У 1990 році разом з Мішелем Крету він брав участь у записі дебютного альбому проекту Enigma MCMXC a.D. (На обкладинці диска Петерсон під псевдонімом F. Gregorian). До цього в якості клавішника він разом з Мішелем Крету працював над першим сольним альбомом Сандри Крет.

Після розриву з Мішелем Крету в 1991 році Петерсон записав альбом Gregorian «Sadisfaction». Але незабаром він зрозумів, що аудиторія не змогла оцінити це творіння, через що ідею з'єднання поп-музики з григоріанським хоралами доводиться відкласти в довгий ящик, до того ж ця ніша була вже зайнята проектом Enigma. У 90-е Петерсон займався продюсуванням таких проектів і виконавців як Принцеса (Princessa), Сара Брайтман (Sarah Brightman), Офра Хаза (Ofra Haza) і багатьох інших. І ось, тільки до кінця 90-х, коли аудиторія вже звикла до частого використання хоралів в New Age, поп- і рок-музики, Петерсон вирішує повернутися до своєї старої ідеї, але вже в іншому форматі.

У 1998 р Френк Петерсон разом з новою командою (Michael Soltau, Carsten Heusmann і Jan-Eric Kohrs), відновлює роботу над своїм старим проектом Gregorian. На цей раз він задається ідеєю виконання пісень різних стилів і напрямків класичним хором. Необхідно було вибрати з усього величезного розмаїття музики щось цікаве і несподіване, обробити так, щоб пісні слухалися по-новому. Ідея використання хору була не нова, так як після успіху альбому Enigma MCMXC a.D. з'явилося багато подібних груп. Дуже часто вони записували тільки один альбом, після чого йшли в небуття. Безумовно, Френк йшов на великий ризик, адже ніхто не знав, як поставиться аудиторія до такого виконання популярних хітів. Серія створених ним альбомів Gregorian «Masters of Chant» і «The Dark Side» має стабільний комерційний успіх.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Прикріпити