Меню
۞ ✠ ENIGMA ✠ ۞
В темі 1 повідомлення

Денис Погорєлов
★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆

Enigma (від грец. Αἴνιγμα - загадка) - німецький музичний проект, створений Мішелем Крету в 1990 році. Мішель є композитором і продюсером, його колишня дружина, співачка Сандра, часто виконувала вокальні партії в композиціях «Енігми». Проект випустив вісім студійних альбомів, дев'ятнадцять синглів і кілька збірок. Проект існує тільки як студійний, його учасники не виступають з концертами.

Мішель Крету, який отримав академічне музичну освіту, вже з кінця 1970-х був відомий в світі популярної музики: він записував сольні альбоми, як сесійний музикант брав участь у записі музики на альбомах груп Boney M, Arabesque, як співпродюсер працював з Майком Олдфілд, а також виступав як основний автор, клавішник і продюсер на альбомах колишньої дружини Сандри, популярної співачки 80-х років.

Залишивши в стороні старі звички і правила, Мішель в 1990 році створює проект Enigma (в перекладі з грецького - «загадка»), і в грудні випускає дебютний альбом MCMXC a.D. (На сьогодні продано близько 25 мільйонів копій) і сингл «Sadeness (Part I)». Завдяки синтезу григоріанських хоралів, чаруючому подиху Сандри, гіпнотичною музики з танцювальними ритмами, новаторському активному використанню семплів, що запам'ятовується відеокліпів, проект відразу опинився в центрі уваги, а сингл і альбом злетіли на вершини чартів.

Крету задумував проект як щось таємниче, коли ніхто не повинен був знати виконавців, і можна було лише слухати музику. Журналісти згадували імена багатьох виконавців, але імена справжніх творців (Мішеля Крету і Франка Петерсона) не були розкриті аж до порушення судового процесу з питання використання семплів григоріанських хоралів.

У 1993 році Крету отримав пропозицію від продюсерів фільму «Тріска» на створення повного саундтрека, але Мішель не прийняв пропозицію. Замість цього він написав «Carly's Song» і «Carly's Loneliness», які і використовувалися в фільмі.

У грудні 1993 року був випущений новий альбом - The Cross of Changes. Втративши частину шанувальників через те, що на ньому не було впізнаваного звучання григоріанських наспівів і звуків флейти, альбом все одно досяг відмінних результатів, ставши в багатьох країнах золотим або платиновим. Великий внесок у скарбничку успіху вніс сингл «Return to Innocence», який посів перші позиції в хіт-парадах восьми країн.

У 1996 році побачив світ альбом Le Roi Est Mort, Vive Le Roi! (Фр. «Король помер, хай живе король!»). Ідея Крету полягала в тому, що третій альбом повинен стати музичним «дитиною» двох попередніх альбомів, що розкриває все кращі їхнього боку, що базуються на вже існуючому звучанні і стилі. Спочатку планувалося випустити три синглу з цього альбому, але видання третього синглу ( «The Roundabout») було скасований в 1998 році з невідомих причин. Сингл «Beyond the Invisible» включав композицію «Light of Your Smile», що не увійшла на альбом.

Через три роки був випущений диск The Screen Behind the Mirror. В основу альбому була покладена музична тема з кантати Карла Орфа «Carmina Burana». Також використовувалися семпли звучання традиційних японських інструментів, церковних дзвонів та органу. Як синглів були випущені тільки «Gravity of Love» і «Push the Limits».

У 2000 році, в рамках співпраці з діджеєм Андре Таннебергер (більш відомий як ATB), був записаний трек «Enigmatic Encounter», який увійшов в двухдисковое видання альбому ATB - «Two Worlds». Сам трек є переробкою треку «Knocking On Forbidden Doors» з альбому Енігми MCMXC a.D ..

У 2001 Крету, закінчуючи першу главу проекту Enigma, випускає новий сингл «Turn Around» разом з двома збірками: Love Sensuality Devotion: The Greatest Hits і Love Sensuality Devotion: The Remix Collection. На підтримку цих релізів в Мюнхенському Планетарії було влаштовано світлове шоу. Також в травні 2001 року був випущений збірник кліпів «Remember The Future».

Новий альбом Voyageur 2003 року перевернув уявлення про «Енігма» в цілому. Знамениті семпли звучання флейт, етнічних співів, григоріанського розспіву взагалі не використовувалися в новому альбомі, а основний упор робився на тісне сплетіння музики і голосу. В окремих моментах ще чути відлуння минулого альбому, але це вже новий щабель у розвитку проекту.

28 серпня 2005 менеджмент «Енігми» Crocodile-Music.de анонсував реліз синглу «Hello and Welcome». Спочатку випуск був запланував на жовтень, пізніше дата була змінена на 25 листопада, але реліз в Німеччині відбувся лише 10 березня 2006 року. Жителі Великобританії почули сингл 13 квітня.

Новий студійний альбом A Posteriori, що містить 12 треків, був випущений 22 вересня 2006 року в Німеччині, а 26 вересня під усьому світі. Альбом записаний на пересувний міні-студії «Алхімік». Незважаючи на спрощене звучання в порівнянні з Voyageur (альбом був записаний без участі Сандри, шлюб з якою у Мішеля Крету до цього часу фактично розпався, і Йенса Гада, творча співпраця з яким також було припинено), шостий альбом був сприйнятий набагато краще попередника, і нерідко характеризувався як найвидатніший альбом Крет.

Менеджмент також оголосив про випуск нового синглу «Goodbye Milky Way». Але пізніше випуск синглу був скасований. 3 реміксу були випущені тільки через онлайн-магазин iTunes.

26 березня 2007 року в інтернет-магазині Apple iTunes з'явилася спеціальна версія альбому - Private Lounge Remix. У неї включено 12 нових реміксів з альбому від таких виконавців, як Boca Junior, Tocadisco і т. д. Деякі з треків вже були доступні в оригінальному виданні альбому на iTunes і на DVD версії.

16 вересня 2008 року вийшов сьомий альбом Seven Lives Many Faces. Виданню альбому передував випуск пілотного синглу «La Puerta Del Cielo / Seven Lives». Сталося повернення до звичного для слухачів звучанням перших альбомів проекту з активним використанням семплів і етнічних мотивів. Добре прийнятий традиційної слухацької аудиторією Enigma, альбом не мав помітного комерційного успіху.

27 листопада 2009 року в честь двадцятиріччя проекту було видано збірник The Platinum Collection на трьох CD. Крім кращих композицій, на збірці представлені ремікси, до того видавалися тільки на синглах, а також одинадцять раніше не публікувалися незавершених інструментальних композицій експериментального характеру - свого роду чернеток, заготовок для альбомів Enigma під загальною назвою «The Lost Ones» ( «Втрачені»).

У 2010 році Мішель Крету ознаменував двадцятиріччя проекту випуском синглу «MMX (The Social Song)» ( «Спільна пісня»). Вокалісти, звучання композиції, обкладинка синглу, кращий відеокліп вибиралися голосуванням слухачів по Інтернету. Провідну вокальну партію виконала латвійська співачка Fox Lima.

У 2015 році на сторінці «Енігми» в фейсбуці Крету анонсував початок роботи над записом восьмого студійного альбому. Альбом під назвою «The Fall Of A Rebel Angel» вийшов 11 листопада 2016 року

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Композиції Enigma описуються як «музичні твори, чи мають щось спільне зі звичайною музикою і загальноприйнятими уявленнями про неї» і «порівняно новий колаж звуків, ритму і почуттів». Крету все сильніше поєднує світові музичні напрямки, зливаючи всі треки в єдине ціле. Він залишає вокальними всього кілька треків, змушуючи кожного слухача сприймати їх по-своєму.

Зрозуміти сутність музики не може навіть Крету: «Ніякі слова не можуть пояснити музику. Музика пояснює себе. Слова і звуки - подібні променям прожектора. Вони не показують вам за все. Ви повинні побачити те, що знаходиться між потоками світла ».

Перший альбом проекту унікальний з'єднанням вже існувала електронної музики білих людей з чіткою хіп-хопової ритм-секцією чорних, де бас і барабани звучать вже з міцно накрученим звуком - ексайтер, компресори і т.д. Таким чином, проект породив цілий музична течія.

Зміст музики проекту відрізняється від альбому до альбому, від сексуальності в «Principles of Lust», любові в «Gravity of Love» і невинності в «Return to Innocence». У статті журналу «Billboard» 18 травня 1991 року Крету зазначив: «На противагу звичайній філософії звукозаписної компанії, люди неупередженість і жадають чогось унікального. Це музика, яка відрізняється від будь-якої іншої, яка є нині. Я думаю, люди відреагували на це ». Він продовжив: «Я створив закінчену музичний твір, і я хотів, щоб воно знаходилося по той бік від решти музики. Є відчуття таємниці в цій музиці, яку я хочу залишити недоторканою сприйняттями і упередженими ідеями, які обов'язково привносяться продюсером або композитором ». У той же час можна сказати, що музика Enigma представляє собою якусь форму нью-ейдж з вираженими добавками ембієнту, пост-індастріалу і духовної європейської музики. В цілому їх стиль нерідко називають Енігматік (Enigmatica).

Тривалий час Мішель жив на острові Івіса, Іспанія, керуючи створеної ним студією звукозапису «A.R.T. Studios ». У 2008-2009 р влади острова провели судовий процес проти Крету. Він був звинувачений в порушенні місцевих правил забудови, і його вілла за рішенням суду в травні 2009 р була піддана руйнуванню. У зв'язку з цим робота «A.R.T. Studios »припинена. Мішель Крету переїхав до Німеччини. Нової творчою лабораторією Мішеля стала мобільна студія «MERLIN»

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

У 1991 році Мюнхенський хор «Kapelle Antiqua» зажадав письмові вибачення і грошову компенсацію, звинувативши Крету в порушенні авторських прав, спотворенні своїх робіт на треках «Sadeness (Part I)» і «Mea Culpa». Мішель і «Virgin Records» погодилися виплатити компенсацію, в результаті чого вдалося уникнути суду з лейблом хору «Polydor». Сума компенсації не була названа, пізніше Virgin придбала права на використання робіт хору у «Polydor» і «BMG / ARIOLA». Пізніше, в 1998 році, суперечки з приводу порушення авторських прав виникли знову. Цього разу Kuo Ying-nan і Kuo Hsiu-chu з Тайванської племені Ami, подали позов через незаконне використання їх пісень в «Return to Innocence».

Хоча всі звинувачення були зняті, Крету не вдалося зберегти анонімність щодо істинних виконавців проекту, яку він тримав після виходу першого альбому.

Після цих позовів, семпли, використовувані у виробництві третього і четвертого альбомів, «Le Roi Est Mort, Vive Le Roi!» І «The Screen Behind the Mirror», належним чином дотримувалися закони про авторське право. П'ятий же альбом, «Voyageur», не містив ніяких семплів взагалі.

★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆ ★ ☆

Існує спеціальна спільнота Енігми:
https://ukropen.net/enigma
Прикріпити